НОВИНИ

04.02.2005 | Євроінтеграція стане пріоритетом міжнародної діяльності України – програма уряду
Джерело - ProEUROPA

Європейська інтеграція стане пріоритетом міжнародної діяльності України. Уряд перейде від декларативності до конкретних кроків, які виведуть взаємини з Європейським Союзом на рівень перспективи членства. Про це говориться у програмі українського уряду “Назустріч людям”, написна за участі майбутніх урядовців та оприлюдненій 2 лютого.


У розділі “Світ” своєї програми уряд зобов'язується прискорити входження України до світової економічної системи, що забезпечить стабільний розвиток і підвищення ефективності національної економіки.


Із цією метою планується в сфері європейської і євроатлантичної інтеграції затвердити оновлену Національну стратегію європейської інтеграції України, створити базу для знаходження повноправного членства в ЄС, активізувати роботи з виконання положень угоди про партнерство й співробітництво з ЄС, реалізувати заходи в рамках плану дій "Україна-ЄС".


У цій же сфері уряд бачить за необхідне разом з ЄС розробити нову стратегію відносин Україна-ЄС, яка б передбачала перспективу членства України в Євросоюзі; домогтися визнання Євросоюзом за Україною статусу країни з ринковою економікою в антидемпінгових розслідуваннях; почати з ЄС роботу з метою створення зони вільної торгівлі.


Крім того, уряд зобов?язується надати нові імпульси роботі з новим членами ЄС, особливо із країнами Балтії й Центрально-Східної Європи, з метою прискорення інтеграції до ЄС; активізувати співпрацю з Європейським інвестиційним банком з метою одержання його коштів для реалізації масштабних загальнонаціональних проектів.


У сфері інтеграції до світової економіки уряд планує завершити до кінця поточного року переговірний процес із країнами-членами ВТО і забезпечити вступ України до цієї міжнародної організації; здійснити кроки щодо отримання Україною статусу країни з ринковою економікою у відносинах із США вже починаючи з 2005 року.


Кабмін має намір скасувати невиправдані тарифні й нетарифні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності.


Уряд планує здійснити комплекс заходів щодо зміцнення провідної ролі України у транзиті енергоносіїв з Російської Федерації та інших країн СНД до країн ЄС; активізувати діяльність щодо створення ефективних транспортних коридорів і співробітництва з ЄС і окремими європейськими країнами з реалізації проектів транс?європейських транспортних коридорів.


Уряд планує залучити інвестиційні проекти міжнародних фінансових організацій, насамперед МБРР і ЄБРР, спрямовані на створення в Україні сучасних виробництв із високою додатковою вартістю.


В сфері розвитку відносин із Росією уряд бачить необхідним, зокрема, забезпечити функціонування зони вільної торгівлі без вилучень й обмежень, налагодити взаємовигідне співробітництво в енергетичному секторі.


У сфері захисту національних інтересів, прав й інтересів громадян України за кордоном уряд планує розробити та внести на розгляд парламенту Основні принципи зовнішньої політики України, затвердити комплексний план заходів щодо захисту прав й інтересів українців за кордоном, активізувати переговірний процес щодо спрощення режиму перетинання громадянами України кордону з країнами ЄС і сусідніми країнами.


Крім того, уряд збирається використати механізми ООН та інших міжнародних і регіональних організацій з метою поглиблення міжнародної правової співпраці.


Уряд також має намір використати потенціал торгово-економічного і науково-технічного співробітництва України із країнами Азії й Тихоокеанського регіону, активізувати зовнішньоекономічні зв?язки із країнами Африки й Латинської Америки.


У сфері забезпечення регіональної стабільності і співробітництва уряд планує укласти угоду про вільну торгівлю як на двосторонньому рівні, так й у рамках регіональних об'єднань; визначити ступінь співробітництва України в рамках Єдиного економічного простору; оптимізувати участь України в СНД із урахуванням пріоритетів зовнішньої політики.


Крім того, уряд має намір активізувати співробітництво у всіх сферах у рамках об'єднання ГУУАМ, а також переговірний процес з питання договірного оформлення державного кордону України по всьому периметру.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект