НОВИНИ

13.04.2011 | Україна демонтує станції попередження про ракетний напад
Джерело - Євроатлантика

Таку заяву зробив голова космічного відомства Юрій Алексєєв на прес-конференції 11 квітня. "Ми провели дві наради і вважаємо, що станції СПРН повинні бути демонтовані. У такому вигляді вони Україні не потрібні".


За словами Ю.Алексєєва, устаткування, яке є на цих об`єктах, виготовлене в 1965-1970 рр. На охолодження цих ЕОМ, які включаються двічі-тричі на день в черговому режимі, щороку витрачається 125 тис. дол. Змінювати кут огляду цих станцій також економічно невигідно. ДКАУ упевнене, що за 2,5-3 роки Україна може створити нову локаторну систему кругового огляду для аналізу космічної обстановки. У 2010 р. на підготовчу роботу за цим проектом витрачено 125 тис. дол. Загальна вартість проекту і місце розташування об`єкту уточнюється.


"У нас буде сучасна станція контролю космічної обстановки", - сказав керівник ДКАУ.


Ю.Алексєєв пояснив, що 3-4% космічних апаратів в світі запускаються негласно. Крім того, "космічне сміття" є реальною загрозою для дорогих супутників. Тому є попит на послуги з контролю ситуації на орбітах. За словами керівника ДКАУ, інтерес до таких можливостей України проявляла, зокрема, Німеччина.


Українські РЛС в Севастополі і Мукачеві, які створювалися в СРСР для попередження про ракетний напад, з 26 лютого 2009 р. припинили передачу інформації до Росії у зв`язку з денонсацією відповідної двосторонньої угоди.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект