НОВИНИ

12.04.2011 | Австрійський міністр: Шенгену загрожує колапс
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Італія зі своєю політикою щодо втікачів фактично опинилась в ізоляції. Свідченням цьому стала зустріч міністрів внутрішніх справ країн ЄС у Люксембурзі. Втікачі, які довший час живуть у Євросоюзі, матимуть більше прав.


Низка європейських міністрів внутрішніх справ під час своєї зустрічі в понеділок (11.04.2011) піддали критиці рішення Рима про видачу втікачам із Північної Африки права на тимчасове перебування в країні. З такими дозволом нелегали можуть упродовж 90 днів вільно подорожувати й по інших країнах ЄС.


Глава внутрішньополітичного відомства Австрії Марія Фішер назвала заходи, до яких вдалася Італія, «не солідарними» й застерегла перед колапсом шенгенського простору. На її думку, таким чином Італія позбавляється нелегалів, які передусім з економічних міркувань полишили Туніс.


За словами дипломатів, політика Рима фактично не знайшла підтримки з боку європейських міністрів. У першу чергу Франція та Німеччина розкритикували Італію. Вони побоюються, що така практика створює фальшиві стимули й робить Європу ще більш привабливою для нелегалів.


Водночас європейські міністри внутрішніх справ, як повідомляють інформаційні агентства, домовились надати Італії додаткову допомогу в сфері охорони кордонів. Крім того, Єврокомісія має намір докласти зусиль для підписання з Тунісом договору про повернення нелегалів.


Більше прав для втікачів


Дискусія, викликана навалою північно-африканських втікачів, не пройшла безслідно для тих біженців, які вже тривалий час перебувають на території ЄС. Європейські міністри внутрішніх справ підтримали компроміс, який вдалося досягти з Європарламентом. Це рішення передбачає, що втікачі після п'яти років перебування в Євросоюзі прирівнюються в правах до інших іноземців, які такий самий час легально живуть на території країн ЄС.


Для втікачів це означає, що вони серед іншого отримають дозвіл на вільне пересування по Євросоюзу, а також право на роботу й інші соціальні права. Країни ЄС мають тепер два роки часу, аби втілити таке нововведення в життя. Великобританія, Данія та Ірландія не беруть участь у цій ініціативі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5090. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект