НОВИНИ

11.04.2011 | Питання Португалії начебто знято – боротьба з бюджетною кризою в Єврозоні триває
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Не лише німецький міністр фінансів Вольфганг Шойбле, але й багато його колег, особливо з європейських країн, що мають високу кредитоспроможність, називають рятувальну акцію для майже збанкрутілої Португалії давним-давно назрілим кроком. В такий спосіб три найслабших члени єврозони, а саме Греція, Ірландія та Португалія, стали на шлях болючої, але необхідної економії.


Вольфганг Шойбле відчув полегшення з приводу того, що фінансові ринки на даний момент не реагують, наприклад, на пониження кредитного рейтингу Іспанії підвищенням відсоткових ставок. Небезпеку, що «борговий вірус» заразить й інші країни єврозони, поки що знято. «Небезпека того, що криза перекинеться на інші країни, стала меншою, як ми бачимо на цифрах. Хоча загроза ще не минула, в цьому ми всі були однієї думки. Скасовувати сигнал тривоги поки зарано»,- заявив Вольфґанґ Шойбле.


Держави-боржники шукають відтермінування розплати



Тим не менше, багато фінансових експертів виходять з того, що Греція і, можливо, також Ірландія з Португалією не зможуть виплатити борги, які в них накопичились, самотужки. Європейський Союз та Міжнародний валютний фонд своїми рятувальними парасольками лише надали заборгованим країнам відстрочку в три роки. Президент Європейського Центробанку Жан-Клод Тріше на запитання щодо можливої реструктуризації боргу греків відповів дипломатично: «Щодо Греції у нас є план, схвалений міжнародною спільнотою і Євросоюзом. І ми зараз його застосуємо».


Німецький міністр фінансів вважає, що Греція – на правильному шляху. Ця країна почала втілювати в життя жорстку програму заощадження. Якщо у Гьодьолльо і точились розмови про реструктуризацію її боргу, то це в жодному разі не повинно потрапити в пресу, щоб не сколихнути фінансові ринки, пояснив Вольфґанґ Шойбле. Адже реструктуризація означала б втрати для приватних вкладників. В будь-якому разі країни ЄС знизили відсотки для грецьких рятувальних позик та подовжили термін повернення. Ірландія хоче добитись того ж. Із Португалією умови для антикризового кредитування повинні бути предметно обговорені в найближчі тижні.


Німеччина вже не рятує банки від банкрутства


Під час майбутньої конференції G20, двадцяти провідних промислово розвинених країн та нових індустріальних країн, ЄС буде закликати до суворішого нагляду та регулювання фінансових ринків. У Європі нині тривають стрес-тести для банків. Вони повинні виявити ті ослаблені фінансові установи, довкола яких в майбутньому можуть виникнути кризові явища. Аналітики припускають, що недостатньо забезпечені капіталом 15 європейських банків. Як з ними бути? «Якщо стрес-тести покажуть, що банку потрібен додатковий капітал, то це власники мають подбати про цей капітал. Виходячи з наших принципів, зафіксованих у конституції, це не привід викликати на допомогу державу»,- сказав Вольфґанґ Шойбле.


Від початку року в Німеччині діє норма, що у разі необхідності на допомогу повинні прийти приватні власники банківського інституту, але не держава. Такий механізм у більшості із 17 держав, які мають валюту євро, відсутній. Ірландія надає необмежені гарантії приватним банкам, що, за висновками експертів, є непропорційно великими. Глава німецького Бундесбанку Аксель Вебер заявив, що нестабільні банки повинні зникнути з ринку. Рятувати слід лише заощадження малих приватних вкладників.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9658. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект