НОВИНИ

07.04.2011 | Чехія може закрити військовий полігон, де США планували розмістити радар ПРО
Джерело - Korespondent

Міністерство оборони Чехії розглядає можливість закриття військового полігону в гірському масиві Брди, де планувалося розмістити радар американської системи протиракетної оборони (ПРО).


Про це в інтерв'ю чеському телебаченню заявив глава оборонного відомства країни Олександр Вондра, який зауважив, що військових полігонів в країні і так багато, тому потрібно закривати зайві.


"Військових полігонів у нас дуже багато. Якщо подивитися загальну площу всіх полігонів у Чехії, то ми лідируємо в Європі в перерахунку на одного солдата", - сказав міністр, зазначивши, що там не буде радара ПРО США.


Передбачається, що остаточне рішення з цього питання буде прийнято чеським військовим відомством у 2011 році. За словами Вондри, закриття полігонів займе два-три роки.


Територія військового полігону Брди становить 260 квадратних кілометрів. Останні роки полігон використовувався для проведення навчань країн-членів НАТО "Літаючий носоріг".


Нагадаємо, у вересні 2009 року США ухвалили рішення відкласти розгортання наземних комплексів ПРО в Європі до 2015 року. У Вашингтоні пояснили цей крок зміною в оцінці іранської загрози. До 2015 року чергування в рамках ПРО нестимуть кораблі з балістичними ракетами морського базування. Тим не менше, створення наземних об'єктів все ж буде повністю завершено до 2020 року.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект