НОВИНИ

06.04.2011 | ЗМІ: Після відмови США брати участь в операції в Лівії НАТО зіткнулася з нестачею бойових літаків
Джерело - The Guardian

Для продовження операції із введення безпольотної зони над Лівією НАТО необхідно більше бойових літаків від країн, які входять в міжнародну коаліцію.


ЗМІ: Після відмови США брати участь в операції в Лівії НАТО зіткнулася з нестачею бойових літаків 



globalynews.com



Як повідомляє The Guardian з посиланням на представника Північноатлантичного Альянсу, незабаром НАТО знадобиться більше "ударних можливостей".


Нині Франція виділила на ведення операції в Лівії 33 літаки, що було другим показником після США, які кілька днів тому оголосили про вихід з операції.


Велика Британія виділила лише 17 літаків, проте недавно голова британського уряду Девід Кемерон заявив про намір відправити до Лівії ще кілька літаків Tornado.


Зазначимо, що вчора, 4 квітня, літаки країн НАТО, які беруть участь в операції Об'єднаний захисник у Лівії, здійснили 150 вильотів, у тому числі 58 бойових. Як повідомила прес-служба альянсу, всього з 31 березня, тобто з моменту переходу операції коаліції під командування НАТО, був здійснений 851 літако-виліт, у тому числі 334 - в рамках забезпечення безпольотної зони над Лівією.


Що стосується контролю за виконанням ембарго на поставки зброї до Лівії, патрулювання в центральному Середземномор'ї ведуть 18 військових кораблів НАТО. З моменту початку операції натовцями були зупинені для встановлення напрямку і характеру вантажу 76 суден, у тому числі 28 - у понеділок, 4 квітня. При цьому висадка на борт судів здійснювалася лише двічі, востаннє - вчора, наголошується в документі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект