НОВИНИ

01.04.2011 | Обама представив нову стратегію енергобезпеки США
Джерело - Євроатлантика

Президент США Барак Обама представив нову стратегію енергетичної безпеки США. Основною метою стратегії є скорочення залежності Сполучених Штатів, найбільшого в світі споживача нафти, від імпорту енергоносіїв. Для цього Білий Дім пропонує діяти в чотирьох напрямках - нарощувати обсяги власного видобутку нафти і газу, стимулювати більше використання природного газу в транспортному секторі, переорієнтовувати американський авторинок на паливно-ефективніші моделі та активніше впроваджувати біопаливо. Базовий кількісний орієнтир нової стратегії - скоротити обсяги нафтового імпорту в США на третину протягом найближчих 10 років.



 


Плани Б.Обами припали на період погіршення енергетичної кон`юнктури для США. Революції в Північній Африці і соціальна напруженість на Близькому Сході напружили світові ціни на нафту до рівнів вище 100 дол./бар., а роздрібні ціни на бензин в США вже чотири тижні поспіль тримаються вище позначки 3,5 дол./галон. Крім того, аварія на АЕС в японській Фукусімі викликала сумніви в доцільності розвитку атомної енергетики в США.


 


За даними Управління енергетичної інформації США у 2010 р. Сполучені Штати імпортували 9,5 млн. барелів нафти й нафтопродуктів на день, а середньодобове споживання становило близько 19 млн. барелів.


 


"Сьогодні я встановлюю нову мету, розумну, досяжну і необхідну. На момент, коли я був обраний президентом, Америка імпортувала 11 мільйонів баррелів нафти на день. Трохи більш ніж через десять років ми скоротимо цей показник на третину", - сказав Обама, представляючи в Джорджтаунському університеті в Вашингтоні свою стратегію енергобезпеки.


 


Він наголосив, що розуміє значення нафти як основи американської енергетики, і зазначив, що США можуть співпрацювати з Канадою, Мексикою і Бразилією - країнами-сусідами, де нещодавно були виявлені нові нафтові родовища. За словами Обами, в США вже ведуться розробка і оцінка нових родовищ нафти і газу, зокрема на Алясці.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект