НОВИНИ

31.03.2011 | НАТО перебирає контроль над операцією в Лівії
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

НАТО здійснюватиме лише військове командування. Політичним боком врегулювання опікуватиметься спеціальна контактна група, про створення якої домовилися країни-учасниці коаліції на конференції у Лондоні. Як заявив міністр закордонних справ Франції Алан Жюппе в арабському світі немає заперечень проти провідної ролі НАТО у головуванні операцією. Водночас Росія виступила проти того, щоб країни НАТО озброювали лівійську опозицію. З такою заявою виступив глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров. За його словами, пріоритетне завдання зараз - припинення вогню і негайний початок політичних переговорів. Між тим, Лавров додав, що Росія підтримує заклики до зміни режиму у Лівії. Втім, Москва наполягає на тому, що зміну влади має ініціювати лівійський народ і вона не має стати результатом зовнішнього вторгнення.
 


Результати лондонської зустрічі



Напередодні делегації зі 40 країн зібралися у Лондоні на конференцію, присвячену конфлікту в Лівії. На захід прибули представники країн, які сформували разом з Великобританією коаліцію, - США, Франції та інших держав НАТО, керівництво Північноатлантичного альянсу, а також Африканського союзу і Ліги арабських держав. На думку аналітиків, участь в саміті арабських держав -  як Катар, Йорданія,  Ірак, Марокко, Ліван, Туніс та ОАЕ – мало розширити і зміцнити союзництво і легітимність проведення військової операції. Росію, яка вважає, що дії коаліції перевищують повноваження резолюції Ради Безпеки ООН, на саміт не запросили.


До переможного кінця



За підсумками зустрічі міжнародна коаліція заявила про готовність продовжувати військову операцію в Лівії до переможного кінця, поки режим Муамара Каддафі не загрожуватиме своїми діями цивільному населенню, але союзники не змогли назвати строків того, як довго триватиме ця кампанія. Координацією політичного врегулювання, як було погоджено на конференції, опікуватиметься спеціальна міжнародна контактна група. У свою чергу, США вже призначили свого представника при перехідній адміністрації, створеної повстанцями у Бенгазі. Про це повідомили джерела в американській делегації, яка брала участь у роботі лондонської конференції. Цей посланець, як наголошується, прибуде до Бенгазі вже найближчими днями. Учасники конференції говорили і про варіанти відходу лівійського лідера від влади. Великобританія хоч і наполягає на тому, щоби Муаммар Каддафі постав перед міжнародним трибуналом у Гаазі, все ж готова, за словами британського глави МЗС Вільяма Хейга, до добровільного відходу лідера Джамахирії. До цього ж сценарію схиляється і Іспанія. За словами Хейга, який головував на конференції, «режим Каддафі повністю втратив свою легітимність». Сподівання на добровільний відхід Каддафі висловив в інтерв’ю кільком телеканалам і президент США Барак Обама.


Дорога війна


Між тим, військовий конфлікт у Лівії далекий від завершення. Повідомляється, що у середу сили, лояльні полковникові Каддафі знову відбили у повстанців «нафтове» місто Рас-Лануф, відтіснивши опозиційні сили на схід. Між тим, участь США у військовій операції в Лівії вже обійшлася Пентагону у щонайменше в 550 мільйонів доларів Про це повідомила офіційний представник Міністерства оборони США Кетлін Кеслер. Вона зазначила, що це - тільки витрати на амуніцію, бомби та ракети. Водночас, за словами Кеслер, точна сума витрат досі невідома, оскільки ще не підраховані витрати на оплату праці військовослужбовців різних підрозділів та інші непрямі видатки.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 715. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект