НОВИНИ

30.03.2011 | У справах Лівії створена міжнародна контактна група
Джерело - ВВС

Учасники міжнародної конференції щодо майбутнього Лівії, яка відбулася в вівторок у Лондоні, домовилися створити контактну групу, яка б керувала міжнародними зусиллями на стабілізацію становища в цій країні і притягненням лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі до відповідальності за його дії.


 


Як повідомив після конференції міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг, головувати в новоствореній Контактній групі щодо Лівії буде арабська держава Катар, і в ній ця група має провести своє перше засідання «якнайшвидше». За словами міністра, учасники конференції підтвердили свою рішучість повністю і швидко втілити резолюції Ради безпеки ООН щодо Лівії і продовжити задля цього втілення свої воєнні акції. Учасники також погодилися, що Каддафі та його режим «повністю втратили легітимність і мають бути притягнені до відповідальності за свої дії», додав Хейг.


 


А Державний Секретар США Гілларі Клінтон повідомила після закінчення конференції, що її учасники обговорювали й інші, небойові способи допомоги лівійській опозиції, зокрема, те, як міжнародна спільнота може надати фінансову допомогу опозиційній Тимчасовій національній раді. Раніше, на самій конференції, Клінтон заявила, що міжнародна воєнна операція в Лівії триватиме доти, доки Каддафі не буде виконувати умови резолюції Ради безпеки ООН і не відмовиться від застосування сили проти цивільного населення. Вона також вкотре повторила позицію США, що Каддафі «має піти».


 


Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон висловив надію на максимальну політичну та дипломатичну єдність серед учасників зустрічі. Всі країни-учасники лондонського саміту вважають, що влада М.Каддафі більше нелегітимна.


 


Делегації з майже 40 країн провели 29 березня у столиці Великої Британії саміт, присвячений конфлікту у Лівії, де сили НАТО розпочали воєнну операцію проти армії Муамара Каддафі. У Лондон з'їхалися представники США, Франції та інших країн НАТО, керівництво Північноатлантичного Альянсу, а також Африканського союзу та Ліги арабських держав.


 


Серед високопоставлених осіб, які взяли участь у конференції, - Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, Генсек НАТО Андерс Расмуссен, держсекретар США Гілларі Клінтон, міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе, повноважний представник Лівії в ООН Абделіла Мохаммед Хатіб та інші.


 


Як відзначили у міністерстві закордонних справ Великої Британії, представники противників лівійського режиму у саміті не беруть участі. Хоч незадовго до початку зустрічі глава МЗС Сполученого Королівства Вільям Хейг зустрівся з членом лівійської Національної перехідної ради (НПР) Махмудом Джабрілом, щоб обговорити гуманітарну ситуацію у країні. "НПР - важливий і законний політичний орган. Велика Британія має намір зміцнювати зв'язки з широким колом лівійських опозиціонерів, які борються за створення нової Лівії, в якій би дотримувалися всі законні вимоги її громадян", - говориться у заяві британського міністра закордонних справ.


 


Аналітики передбачають, що участь у самміті арабських держав - таких як Катар, Ірак, Йорданія, Марокко, Ліван, Туніс та ОАЕ - допоможе розширити й зміцнити співробітництво у проведенні воєнної операції. "Ми хочемо, щоб він пішов", - сказав В.Гейґ, маючи на увазі лівійського лідера. Разом з тим, британський міністр закордонних справ підкреслив, що сили міжнародної коаліції не мають відношення до зміни режиму у Лівії.


 


Тим часом у Лівії війська, лояльні до Каддафі, за повідомленнями, відбили в вівторок сили повстанців, які з контрольованих ними східних частин країни останніми днями просунулися далеко на захід і намагалися здійснити наступ на місто Сирт, батьківщину Каддафі. Під контрнаступом урядових військ із танками і ракетними установками повстанці мусили відступити від міста Навфалія, що за 150 кілометрів від Сирта й до якого вони дійшли, назад на схід до міста Бін-Джавад. Також повідомляють, що в вівторок усе тривали бої за місто Місрата на заході Лівії, частину якого утримують повстанці в оточенні урядових сил. 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект