НОВИНИ

28.03.2011 | США: суперечки навколо участі у лівійському конфлікті
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

В американському суспільстві точаться суперечки щодо доцільності воєнного втручання у Лівії. Менше половини американців, за останнім опитуванням, здійсненим Інститутом Геллапа, схвалюють втручання у лівійський конфлікт. Дискусія спричинена, зокрема, тим фактом, що це вже третя, включно з Іраком й Афганістаном, війна, яку одночасно доводиться вести Сполученим Штатам.


Барак Обама


Втручання у лівійський конфлікт критикує чимало законодавців, причому не лише республіканці, а й демократи – однопартійці президента Барака Обами.


Вони стверджують, що Білий дім не консультувався належним чином із лідерами Конгресу, адже йдеться про війну, а для участі в ній Конституція передбачає відповідне рішення законодавчих зборів. Чого ми втручаємося? – запитують вони.


Обама відповідає, що «...Сполучені Штати не можуть і не повинні втручатися щоразу у кожну кризу у світі, але я твердо переконаний, що коли невинних людей вбивають, коли якийсь там Каддафі вдається до дій, які здатні дестабілізувати увесь регіон, і коли міжнародна спільнота вирішує врятувати багато тисяч людських життів, то це відповідає нашим національним інтересам».


Джон Бейнер, спікер Палати представників, республіканець, в інтерв’ю телемережі CBS зауважив, що війну легше почати, ніж закінчити. Він запитує у листі до президента: за яким критерієм визначатимуть успіх у Лівії? Зі свого боку, Ненсі Пелосі, лідер демократичної меншини у Палаті представників, підкреслила в опублікованій заяві, що президент повинен постійно радитися з Конгресом щодо дій США у Лівії.


Обмежена роль збройних сил США


«Я казав від самого початку: роль американських збройних сил обмежена. Ми не збираємося вводити жодних сухопутних військ до Лівії. Наші збройні сили відіграють свою унікальну роль лише на початках», – сказав Обама у радіовиступі.


Президент додав, що тепер він може «доповісти, що завдяки зусиллям наших збройних сил, ми домоглися істотного прогресу (у Лівії)».


Між тим, у Сенаті Річард Лугар, республіканський лідер у комісії закордонних справ, запропонував Джону Керрі, голові сенатської комісії, провести слухання про втручання у Лівії.


Законодавці, на думку сенатора Лугара, повинні запитати Білий дім і Пентагон про цілі, стратегію й кошти воєнних дій. Між тим, як показують останні опитування громадської думки, менше половини американців схвалюють втручання у лівійський конфлікт.


За даними Інституту Геллапа, бомбардування літаками США військ диктатора Каддафі схвалює лише 47 відсотків опитуваних.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект