НОВИНИ

23.03.2011 | Кораблі під прапорм НАТО підтримають військову операцію у Лівії
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Військові судна блоку, які буде дислоковано поблизу узбережжя Лівії, мають сприяти у забезпеченні виконання встановленого ООН ембарго на постачання озброєнь до Лівії. У штаб-квартирі альянсу 22 березня пройшло чергове засідання Ради НАТО, в ході якого країни-члени спробували подолати розбіжності з приводу командування військової операції в Лівії. Досі не було згоди в тому, чи перебере НАТО на себе керівництво операцією, яку від початку операції координують американські військові. США заявили, що воліли б віддати «головну роль» в управлінні операцією комусь іншому, наприклад, Франції та Великобританії чи НАТО. 


«НАТО об’єднано, цілеспрямовано і готове діяти. Разом з тим, ми маємо звертати увагу і на особливу чутливість ситуації у регіоні. Ми узгодили, що будь-яка операція НАТО має стати допоміжною в інших зусиллях та мати чіткий легальний мандат", - заявив генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен.


Різниця в підходах


У ході вівторкового засідання обговорювали те, кому очолити військову операцію проти Лівії, якщо США таки відмовляться керувати нею. Італійський прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі виступив за те, щоб контроль над операцією взяв на себе саме блок НАТО.За його словами, таке рішення призвело б до зміни структури управління операцією. Водночас, Франція, яка виступила ініціатором ударів по військових об'єктах режиму Муаммара Каддафі, від самого початку виступала проти того, щоб операція проходила під керівництвом НАТО.


Раніше військова операція низки західних країн та Катару у Лівії призвела до розколу в НАТО.Представники 28 країн-членів альянсу не змогли погодити єдину позицію, оскільки Туреччина виступила проти головування альянсу в операції.


Посилення санкцій


Між тим, Німеччина, яка демонстративно відмовилася від участі в союзницькій операції «Світанок Одисея» закликає країни Європейського союзу запровадити повну заборону на постачання нафти й газу з Лівії. За словами міністра закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле, ніхто не знає, як довго триватимуть бойові дії в Лівії, тож необхідно зробити все, щоб перетяти режимові Муаммара Каддафі нові потоки фінансування. "Не буває так, що, з одного боку, з режимом йде війна, але, з іншого боку, ніхто не відмовляється від отримання нафти і газу з цієї країни", - підкреслив глава німецького МЗС.


Напередодні Євросоюз ухвалив рішення посилити санкції проти Лівії. Згідно з досягнутими у Брюсселі домовленостями, складений ЄС "чорний список" поповниться ще 11-ма фізичними особами, чиї активи будуть заморожені, і дев'ятьма лівійськими компаніями. Усі вони наближені до полковника Каддафі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект