НОВИНИ

09.03.2011 | Генсек НАТО все ще сподівається на спільне з Росією рішення в питанні ПРО
Джерело - Євроатлантика

НАТО продовжує дотримуватися лісабонських домовленостей між лідерами країн альянсу та президентом РФ Дмитром Медведєвим про пошук взаємоприйнятної форми співпраці у створенні європейської системи протиракетної оборони, заявив генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен.


 


«Ми наразі проводимо спільний аналіз можливостей практичного співробітництва в цій галузі. Росія представляє свої ідеї щодо цього, ми — свої. І я думаю, що врешті-решт спільне рішення буде знайдено, тому що ми стоїмо перед спільними викликами», — сказав А . Ф. Расмуссен на регулярній прес-конференції в Брюсселі в понеділок, 7 березня.


 


За його словами, позиція НАТО полягає у створенні двох окремих взаємодіючих систем ПРО: російська система буде відповідальна за захист території і населення Росії, а натівська — територій і населення країн-членів НАТО. „НАТО не може нікому доручити захист території і населення своїх країн-членів. Але я впевнений, що ми знайдемо взаємоприйнятне рішення“, — заявив Генсек.


 


Раніше один з його помічників Джеймс Аппатурай заявив у Вашингтоні, що для НАТО абсолютно неприйнятний запропонований Росією варіант „секторальної ПРО“ в Європі. „Це заява не представляє собою зміни позиції НАТО“, — сказав глава альянсу.


 


У ході візиту Генсека НАТО до Києва 24 лютого під час зутрічей з президентом Януковичем та міністром закордонних справ Грищенком велися розмови про можливості учаті України в побудові європейсьої ПРО. Расмуссен висловив упевненість, що на даний момент все ще рано говорити про можливість участі України у створенні загальноєвропейської системи протиракетної оборони.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект