НОВИНИ

01.03.2011 | США і НАТО ведуть переговори про військове повалення режиму Каддафі
Джерело - УНІАН

Сполучені Штати Америки ведуть переговори з керівництвом НАТО про можливість військового рішення питання повалення режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі. Таку заяву зробила вчора посол США в Організації Об`єднаних Націй (ООН) Сюзан Райс. Крім того, за словами американського дипломата, Вашингтон обговорює подібні можливості і з іншими своїми союзниками, передає Reuters.


Кілька країн світової спільноти вже допускали можливість застосування військової сили для повалення М.Каддафі, але з багатьма застереженнями. Держсекретар США Хіларі Клінтон раніше наголошувала, що силове рішення можливе тільки без завдання шкоди лівійському народу.


Муаммар Каддафі використовує допомогу найманців і бандитів для насильницького придушення акцій протесту в країні, заявила вона сьогодні на 16-й сесії Ради ООН з прав людини, що проходить в Женеві. Зокрема, за словами Х.Клінтон, лівійська влада випустила на волю злочинців з метою придушення демонстрантів.


Крім того, Держсекретар повідомила про те, що вірні М.Каддафі спецслужби використовують проти  протестувальників важкі гармати. "Вони стріляли з важких гармат по беззбройних цивільних".


З огляду на такі дії, на думку Х.Клінтон, лівійські можновладці втратили законне право керувати країною, тож лівійському лідерові настав час "піти без зволікання і подальшого насильства". При цьому американський Держсекретар наголосила, що навіть у разі добровільної відставки, М.Каддафі неминуче має відповісти за вчинені діяння, включаючи і насильство проти мирного населення.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект