НОВИНИ

17.02.2011 | Угорщина погодилася змінити свій закон про ЗМІ
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврокомісар Нейлі Кроес, котра відповідає за аудіовізуальні ЗМІ у ЄС, привітала пропоновані Будапештом зміни до закону, що регулює діяльність медіа. Відповідну заяву було поширено у середу у Брюсселі. За її словами, Єврокомісія пильно стежитиме за ухваленням і застосуванням відповідних законодавчих змін в Угорщині. Документ спричинив шквал критики на адресу цієї країни, Опоненти вбачали у законі наступ на свободу ЗМІ. Водночас у Брюсселі погоджуються не з усіма вимогами угорських журналістів. Так, наприклад, європейські чиновники не бачать проблем у діяльності Медіаради. Закон передбачає створення органу з домінуванням людей партії влади, що може стягувати великі штрафи. Немає якихось суворих приписів у європейському праві, завдяки яким можна було б забракувати призначення у такі відомства, пояснив речник єврокомісара.


Натомість Угорщина хоче переробити ті пункти закону, щодо яких існують серйозні сумніви з приводу їхньої відповідності європейським нормам. Зокрема має бути змінено  вимогу щодо «збалансованого висвітлення», через яку у багатьох критиків існують підозри щодо можливостей застосування цензури. Саме довкола тлумачення терміну «збалансованість» точилось багато суперечок. Єврокомісію непокоїть, що «збалансованість» вимагається від дуже багатьох медіа, наприклад, навіть від аудіовізуальних блогів в інтернеті. Також, як повідомляється, Будапешт висловив готовність звільнити іноземні медіаконцерни від штрафних санкцій і примусової реєстрації, пов'язаної з певними умовами.


Пропоновані зміни, як повідомив уряд у Будапешті, за два тижні може бути подано на розгляд угорського парламенту.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект