НОВИНИ

08.02.2011 | Росія і НАТО мають розраховувати на власні системи ПРО
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Росія і НАТО під час Лісабонського саміту погодилися на найбільш оптимальну систему співпраці в рамках європейської протиракетної оборони (ПРО). Сторони мають прагнути до такої архітектури ПРО, яка поважатиме фундаментальні принципи, зокрема відповідальність НАТО за оборону союзників по Альянсу і відповідальність Росії за захист своєї території. Про це у Брюсселі під час традиційної щомісячної прес-конференції заявив Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.



 


"НАТО є відповідальним за захист і оборону союзників по Альянсу, і це не має бути сюрпризом ні для кого. Я маю підкреслити це, адже ця відповідальність не може забезпечуватися ззовні. Ось чому ми говоримо про дві ПРО - російську систему і систему НАТО, які будуть прозоро взаємодіяти одна з одною", - сказав Расмуссен.


 


Він підкреслив, що ці дві різні системи працюватимуть з єдиною метою - захистити населення Росії та Європи від ракетного нападу. Сторони ще мають вивчити, яким чином ця концепція може бути реалізована на практиці для досягнення максимального рівня співпраці. На переконання Генерального секретаря НАТО, обидві системи будуть набагато більш ефективними, якщо Росія і НАТО допомагатимуть одне одному, будуть обмінюватися інформацією і забезпечать взаємну прозорість.


 


Андерс Фог Расмуссен висловив сподівання, що певний прогрес у двосторонніх переговорах між НАТО і Росією вдасться досягти вже у червні цього року під час Ради НАТО - Росія на рівні міністрів оборони.


 


"Ймовірно, на цій ранній стадії ми не вийдемо на остаточне рішення. Але ми будемо продовжувати переговори, адже ми маємо спільний інтерес. Зрештою, чи може хтось уявити, що росіяни сприймуть таке положення, коли оборона російської території буде турботою НАТО? Думаю, що ідея двох окремих систем більше відповідає саме російському мисленню", - зауважив Генсек Альянсу.


 


Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу про ймовірність розширення співпраці між НАТО і країнами-партнерами у галузі високих технологій, зокрема у сферах літакобудування та ракетної промисловості, Андерс Фог Расмуссен зауважив, що зараз завчасно говорити про деталі такого співробітництва, адже його розвиток "великою мірою залежатиме від того, яку домовленість ми досягнемо навколо ПРО".


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект