НОВИНИ

07.02.2011 | За стратегічними послідує скорочення тактичних озброєнь
За матеріалами - Євроатлантика.info , Кореспондент.Net

Адміністрація США розраховує почати переговори з Росією щодо скорочення тактичної ядерної зброї не пізніше, ніж через рік після набуття чинності нового Договору про СНО (скорочення наступальних стратегічних озброєнь).



Нагадаємо, що новий договір про СНО, який був ратифікований США та Російською Федерацією передбачає скорочення загальної кількості ядерних боєголовок Росії та США на рівні 1550 одиниць, а також йдеться про режим взаємних інспекцій обох країн.



Про необхідність започаткування переговорів, щодо скорочення тактичної ядерної зброї президент США Барак Обама заявив у листі, направленому в середу ряду ключових сенаторів.



"США будуть ініціювати - після консультацій з партнерами по НАТО , але не пізніше, ніж через рік після набрання чинності нового Договору про СНО - переговори з Росією, спрямовані на усунення диспаритету між тактичними ядерними озброєннями РФ і США і на забезпечення безпеки і скорочення кількості  тактичних ядерних боєголовок", - сказано в листі.



У документі також підкреслюється, що "політика Сполучених Штатів передбачає, що такі переговори не будуть включати в себе питання про оборонні ракетні системи".



В листі наголошується, що Договір про СНО не зобов'язує США надавати Росії телеметричну інформацію, в тому числі про запуски ракет-перехоплювачів.



У ньому також сказано, що розгортання і вдосконалення Сполученими Штатами системи протиракетної оборони не ставить під сумнів ефективність і життєздатність договору.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7134. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект