НОВИНИ

04.02.2011 | Європарламент збунтувався проти "неєвропейських звичок Януковича"
За матеріалами - Євроатлантика

Депутати Європарламенту одноголосно висловили занепокоєння ситуацією, що склалася в Україні, вважаючи Генпрокуратуру України – маріонеткою влади, яка використовується задля політичної розправи з опозицією.


Депутат Європарламенту Міхаель Галер (група народних партій, Німеччина) вважає, що заборона Юлії Тимошенко відвідати Брюссель продемонструвала неєвропейські звички влади в Києві.


“Я вважаю, що відмова у подорожі Генеральною прокуратурою є ще одним доказом неєвропейської звички української влади інструменталізувати державні інституції для їх дуже ангажованого політичного порядку денного”, - сказав депутат.


“Я суворо протестую проти цих старорежимних маневрів”, - додав він.


М.Галер висловив думку про те, що схвалене свого часу рішення використати певні бюджетні фонди для виплати пенсій, було політичним і може підтримуватися, або критикуватися політично.


“Це було використано для виконання законного зобов’язання – виплатити пенсії. Я переконаний, що якби пенсії не були б виплачені, то нинішні керуючі структури зараз сконструювали б обвинувачення проти неї за невиконання цього зобов’язання”, - сказав він.


“Янукович та учасники спільноти хочуть використати цю ситуацію, щоб роздавити всю опозицію, як персонально, так і політичні структури”, - додав М.Галер.


Депутат водночас зазначив, що триваючі як малопомітні так і відкриті залякування тих, хто не слідує за правлячою партією, нікуди не приведуть.


“Коли уряди не здатні відповісти на економічні та соціальні виклики, вони вдаються до подальших авторитарних методів, поки протести проти їх політики не виплеснуться на вулиці”, - сказав М.Галер.



Інший депутат Європарламенту Чарльз Теннок (група європейських консерваторів і реформістів, Велика Британія) також вважає безглуздими пояснення заборони лідерові партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко виїхати до Брюсселя.


«Висувати як можливу обставину для заборони її поїздки до Брюсселя як політика те, що пані Тимошенко може втекти з країни і шукати політичного притулку від «правосуддя» в ЄС, – повна безглуздість», - сказав Ч.Теннок.


«Вона – смілива жінка, яка вже була у в`язниці раніше, і я переконаний, що вона повернулася б до України, щоб з`явитися перед звинуваченням і очистити своє ім`я», - сказав депутат.


Ч.Теннок відзначив, що шкодує про заборону Ю.Тимошенко відвідати Брюссель і вважає цей захід непропорційним і політично мотивованим.


“Самі сьогоднішні звинувачення сильно пахнуть політичним впливом, оскільки порушення, що припускаються, якщо вони взагалі мали місце, навряд чи є кримінальними, якщо, як я розумію факти, японські гроші за вуглецеві викиди було використано прем`єр-міністром Тимошенко в українському бюджеті для погашення пенсійного розриву, а не для її особистого чи її партії збагачення», - сказав депутат.


«У цілому я вважаю підхід нового генерального прокурора дуже дріб`язковим стосовно колишнього видатного прем`єр-міністра країни, а також, що одного разу влада може почати шкодувати, коли м`яч опиниться на іншому боці», - сказав Ч.Теннок.


Ян Козловські, депутат Європарламенту, член делегації Європарламенту у зв’язках з Україною від групи народних партій  (Польща) вважає, що рішення, яким було заборонено лідеру опозиції Юлії Тиомошенко відвідати Брюссель, не відповідає принципам демократії.


“Для мене це не лише сумне рішення, але й рішення, що викликає стурбованість. Такі дії проти політичних опонентів не відповідають принципам демократії, і ми не можемо прийняти такого типу політично мотивованого тиску проти лідера опозиції”, - заявив він.


Разом з тим, депутат висловив сподівання, що Україна все-таки буде слідувати демократичним принципам, які мають найважливіше значення для Європейського Союзу, а заборона на подорожі для колишнього прем’єр-міністра Ю.Тимошенко буде скасована.


До депутатів приєднався Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, який вважає неприпустимим факт заборони Юлії Тимошенко поїхати до Брюсселю: “Це не було б можливим в жодній європейській країні в тих умовах, які я можу бачити”.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3100. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект