За словами Єлісєєва, українська сторона веде переговори не заради переговорів і не заради того, щоб підписання відбулося до кінця 2011 року, а заради змісту. «Так, є політична директива завершити переговори якомога швидше, але це не повинно бути зроблено за рахунок якості угоди. Зміст угоди не повинен бути предметом для компромісів, і навіть часові рамки не можуть бути виправданням для того, щоб послабити наші позиції. Я хочу, щоб ЄС це зрозумів», - сказав Єлісєєв в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
«Іноді краще вести переговори трохи довше, адже підписати документ - справа не хитра, - додав глава української місії. - Ми можемо цю угоду підписати і сьогодні, але українську сторону турбує не факт підписання, а те, як ми його будемо виконувати. На умовах, які висуваються зараз, якісно та успішно виконувати цю угоду ми не зможемо».
«На сьогодні ситуація така: користуючись досягнутими політичними домовленостями про завершення переговорів до кінця наступного року, європейці посилили тиск, стали жорсткими і категоричними. У грудні були спроби, використовуючи цей фактор, змусити українську сторону погодитися з усіма пропозиціями Брюсселя. Але переговори у форматі «take it or leave it» (або так, або ні) для нас неприйнятні», - сказав глава місії.
Раніше вже повідомлялося, що єврочиновники пропонують Україні досить жорсткі умови. При загальному обсязі європейського ринку свинини в 21 млн. тон Україні пропонується безмитно ввозити в ЄС лише 15 тис. тон. Для м'яса птиці українська квота становить 10 тис. тонн, або 0,08%. Олію, молоко, яловичину ЄС пропонує взагалі виключити з режиму вільної торгівлі. Відносно овочів ЄС готовий зняти імпортне мито, проте зберігає систему «вхідних цін», яка передбачає, що при поставках товару за цінами нижче середньоєвропейських імпортеру донараховуватимуть мито.
|