НОВИНИ

29.12.2010 | Росія звинувачує Захід у "неприпустимому" тиску
Джерело - ВВС

Міністерство закордонних справ Росії в такий спосіб відреагувало на критику зовнішньополітичних відомств США і Німеччини, які в понеділок висловили стурбованість другим обвинувачувальним вердиктом проти Ходорковського.

Цього разу колишнього голову компанії ЮКОС судили за звинуваченнями у крадіжці нафти в дочірніх компаній і відмиванні грошей на суму до 30 млрд доларів.

2005 року Ходорковського засудили до ув'язнення за ухиляння від сплати податків.

У вівторок Ходорковський і його бізнес-партнер Платон Лебєдєв знову були в суді, де суддя другий день поспіль виголошував мотиваційну частину обвинувачувального вироку проти обох підсудних.

"Спроби тиснути на суд є неприпустимими. Ми очікуємо, що всі займатимуться власними справами, як у внутрішній, так і міжнародній сфері", - мовиться в повідомленні, вміщеному на сайті російського МЗС.

"Примхи" правосуддя

Як каже оглядач ВВС з питань міжнародної політики Пол Рейнолдз, справа Ходорковського є великим подразником у стосунках Росії із Заходом, хоча вона і не позначилася на поступові в інших галузях, таких як співпраця в плані санкцій проти Ірану чи питання транзиту постачань для сил НАТО в Афганістані, а також - домовленості про ядерні озброєння в новому Договорі про скорочення наступальних стратегічних озброєнь.

Як вважає оглядач ВВС, західним урядам доводиться балансувати: наприклад, не критикувати зусилля Москви, спрямовані на боротьбу з корупцією і, натомість, зосереджувати критику на вибірковості судового переслідування в Росії.


Тим часом, як повідомляють наші кореспонденти в Москві, виголошення вердикту і вироку суду в справі Ходорковського і Лебєдєва забере кілька днів.

У понеділок США і Німеччина висловили "глибоку стурбованість" обвинувачувальним вироком, який вони назвали "вибірковим застосуванням" правосуддя.

В понеділок Ходорковського і Лебєдєва було визнано винними за новими звинуваченнями, хоча вони перебувають за ґратами від 2003 року, і їм залишилося відбути менше року першого тюремного ув'язнення.

Адвокати підсудних відкинули звинувачення і назвали їх абсурдним приводом для утримання в ув'язненні.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект