Коли Бельгія першого липня стала на чолі Євросоюзу, ця організація перебувала у фінансовій кризі. Над спільною грошовою одиницею – євро – та економіками всіх 27 држав ЄС тоді нависла серйозна загроза. І хоча криза ще далеко не позаду, Бельгії вдалося забезпечити додатковий контроль у фінансовій сфері, забезпечити затвердження бюджету на 2011 рік і досягти поступу щодо запровадження транскордонної системи охорони здоровя.
За словами євродепутата від Франції та члена Європейської народної партії Француаз Гросстет, яка є доповідачем з останнього питання, завдяки Бельгії, члени Євросоюзу досягли виваженого компромісу.
Німецька - мова компромісу
Тим часом сама Бельгія весь цей час балансувала на межі розколу держави. Політики французькомовної Валонії та Фландрії, де розмовляють фламандською, не можуть домовитись про політичну реформу з червня місяця, коли у Бельгії відбулися парламентські вибори. А без цього формування нового уряду є неможливим. Упродовж усього головування в ЄС Бельгією керував тимчасовий уряд на чолі з Івом Летермом.
У різдвяному зверненні бельгійський король Альберт ІІ закликав політиків знайти вихід із нинішньої ситуациї. Він зауважив, що під час головування в ЄС Бельгії вдалося забезпечити компроміс серед 27 держав Євросоюзу. Втім, у себе в країні, наголосив Альберт ІІ, бельгійці, здається, забули мистецтво компромісу. Для свого звернення король обрав німецьку мову, яка поряд із французькою та фламанською є офіційною мовою Бельгії.
|