НОВИНИ

27.12.2010 | Договір СНО сприятиме контролю над звичайними озброєннями
За матеріалами - Євроатлантика

США сподіваються, що введення в дію нового договору СНО (START) між США і Росією, ратифікація якого відбулася 23 грудня у Сенаті США, може сприяти зміцненню контролю над звичайними озброєннями, зокрема, дотриманню режиму Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Про це у Вашингтоні під час телефонної конференції з журналістами провідних міжнародних видань заявила помічник Державного Секретаря США з питань контролю над озброєннями, верифікації та врегулювання суперечок Роуз Готемюллер.



Вона також нагадала, що після завершення "холодної війни" тисячі ядерних боєголовок знаходилися в Україні, в Білорусі і в Казахстані. Попередній Договір СНО був використаний як механізм для знешкодження та зменшення цих арсеналів, виведення їх з території згаданих країн.


 


Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу у Брюсселі, американський урядовець зазначила, що США "дуже налаштовані" просуватися вперед у виконанні режиму ДЗЗСЄ, і працювати з європейськими союзниками, які є сторонами цього договору, щоб "рухатися у позитивному напрямку".


 


"Це була одна з головних цілей, які були визначені під час Лісабонського саміту НАТО. Як під час зустрічі союзників, так і під час "російської" частини саміту була поставлена мета просуватися вперед до позитивного рішення навколо виконання режиму ДЗЗСЄ. Ми сподіваємось, що це буде одним з пріоритетних завдань на майбутнє" - зауважила Роуз Готемюллер.


 


Як відомо, з грудня 2007 року Російська Федерація в односторонньому порядку призупинила власну участь в ДЗЗСЄ.


 


Договір про звичайні збройні сили в Європі був підписаний у Парижі 19 грудня 1990 року, його учасниками стали 16 держав НАТО та шість країн Організації Варшавського договору. Ця угода ввела кількісні обмеження на п'ять головних видів звичайного озброєння - танки, броньовані машини, артилерію, ударні вертольоти і бойові літаки.


 


19 листопада 1999 року у Стамбулі учасники Договору підписали Угоду з адаптації ДЗЗСЄ. Країни НАТО не ратифікували адаптований ДЗЗСЄ, що стало підставою для Росії оголосити про фактичний вихід з цього Договору.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект