Новий договір між Росією та США про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) після тривалих дебатів пройшов ратифікацію в американському сенаті у середу ввечері. "Новий старт", як називають договір у Сполучених Штатах, дістав необхідну підтримку двох третин від загальної кількості сенаторів ("за" - 71, "проти" - 26).
Американські ЗМІ називають це перемогою президента Барака Обами на одному з ключових напрямів зовнішньої політики США.
Сам американський лідер висловив задоволення тим, що і демократи, і республіканці ухвалили новий договір, який він вважав найвищим пріоритетом під час нинішньої сесії Конгресу. Обама розглядає ратифікацію сенатом "імперативом національної безпеки" і продовженням політики попередніх президентів США у цій сфері.
Згідно з договором упродовж 7 років дві найбільші ядерні держави мають на третину скоротити кількість боєзарядів і більш ніж удвічі знизити рівень стратегічних носіїв.
Під час ратифікації сенат прийняв резолюцію, в якій, зокрема, зазначається, що "Новий старт" не накладає обмежень на створення систем американських ПРО. Йдеться також про необхідність продовження американсько-російських переговорів з питань тактичних ядерних озброєнь.
Договір ще має ратифікувати російський парламент.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, 8 квітня цього року у Празі президенти США й Росії Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали новий договір про скорочення СНО.
4 грудня 2009 року закінчився термін дії Договору між СРСР і США про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, підписаного 31 липня 1991 року (після розпаду СРСР до нього приєдналася Україна згідно з Лісабонським протоколом від 23 травня 1992 року).
|