НОВИНИ

21.12.2010 | Путін знущається над Януковичем та Азаровим і принижує Україну (європейська преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У європейській пресі продовжують іронізувати над новими історико-політичними теоріями російського прем’єра Володимира Путіна щодо історичної ролі України. Якщо раніше Путін назвав на саміті НАТО в Бухаресті Україну «штучним утворенням», а потім на могилі Денікіна намагався відновити старо-імперське рабсько-принизливе найменування «Малоросія», то тепер на традиційному прямому телеефірі з росіянами дійшов до своєрідного презентизму, коли запевняв своїх громадян, що Росія і сама, мовляв, могла виграти війну з нацистами. Оглядачі також зауважують, що у Києві так і не змогли до сьогодні гідно відповісти на принизливі для мільйонів українців висловлювання Путіна. Газети також інформують, що довкола близької вже приватизації «Укртелекому» тривають негласні суперечки і на кону стоїть імідж української влади у світі.


 Польська «Жечпосполіта» зауважує, що російський прем’єр Володимир Путін відкрито нехтує історичною роллю України у Другій світовій війні, коли заявляє під час прямого телеефіру з росіянами щодо спільної з Україною перемоги над Гітлером, що «виграли б і самі, бо ж ми – країна переможців». «Жечпосполіта» наголошує, що така заява Путіна викликала обурення українських ветеранів війни, які написали у відкритому листі до нього, що «Путін ображає пам’ять полеглих у Другій світовій війні... чи не є ці слова намаганням завдати нам болю, принизити і образити Україну?!». Ветерани також нагадали Путіну, що «Україна послала на фронт понад 6 мільйонів вояків та офіцерів, із яких не повернувся додому кожний другий». Критикують Путіна й українські комуністи, які нагадують, що саме завдяки харківському танку Т-34 було завдано вирішальних ударів по нацистах. Опозиція вимагає від влади у Києві відповісти на нехтуванням Путіним багатомільйонними українським жертвами у Другій світовій. Але, як зауважує «Жечпосполіта», Президент Янукович, котрий часто гостює в Москві, та його прем’єр Азаров, «народжений у Росії», мовчать з приводу відкритих «неґацій» Путіна щодо історичної ролі України. Польське видання наводить думки експертів, котрі вважають, що Путін «поставив Януковича та Азарова у дуже незручну ситуація, бо дає зрозуміти, що не готовий навіть до символічних компромісів із українцями». А Янукович, як виділяє газета слова політолога Антона Борковського, «наробив уже стільки поступок Росії, незважаючи на те, що вони могли б загрожувати його інтересам». Борковський також вважає, що якраз тепер українські історики мали б саме з підказки Путіна змінити підручники з історії України, бо, за словами російського прем’єра, «у 1941-45 роках була російсько-німецька війна, а не війна СРСР із Третім рейхом».


Скандал довкола прем’єр-міністра Косово Хашіма Тачі, якого офіційно підозрюють у Європі в керівництві нелегальною торгівлею людськими органами, викликав низку публікацій у пресі. Так австрійська «Ді Прессе»  наголошує, що новий скандал із нелегальною торгівлею людськими органами показав, наскільки «поширений у світі цей нелегальний ринок». Його особливість нині полягає в ажіотажному попиті на трансплантації. «У всьому світі відбувається в рік до 100 тисяч операцій по пересадках органів: майже 70 тисяч отримують нову нирку, біля 20 тисяч – нову печінку і приблизно понад 5 тисяч – нове серце». Але лише у Європі число охочих на трансплантації мінімум утричі перевищує число тих, які домоглися її. У статті йдеться не лише про моральні аспекти трансплантації, а й про реальність добровільного пожертвування людських органів, правову обґрунтованість цієї процедури і, звичайно ж, про масові зловживання та насильства над людьми, коли у них забирають їхні органи, часто – ціною життя останніх. Автори статті в «Ді Прессе» наголошують, що нелегальний ринок людських органів базується на брутальних порушеннях людських прав, обманів наївних жертв, зокрема, в таких найбідніших країнах Європи, як Україна, Румунія, Молдова, Косово. Автори статті в австрійській газеті наводять приклади придбань людських органів за безцінь, скажімо нирка – до 10 тисяч доларів, тоді, коли для операції з пересадки клієнти мусять платити за нирку, як мінімум, – до 115 тисяч доларів, а за серце, легеню чи печінку – понад 220 тисяч доларів. Газети також повідомили, що, наприклад, серед в’язнів злочинного угруповання з торгівлі людськими органами під ймовірною орудою косовського лідера Хашіма Тачі були, окрім сербів, болгар, росіян, також і українці.


Російська «Нєзавісімая газета» інформує, що довкола призначених на 28 грудня торгів стосовно українського телекомунікаційного гіганта «Укртелеком» і надалі вирують приховані пристрасті. На кону також «імідж української влади» перед світом міжнародних інвесторів. Видання зауважує, що фактично напередодні завершення терміну заявок на участь у конкурсі на купівлю «Укртелекому» прийшло письмове прохання від турецької фірми TurkCell щодо продовження терміну підготовки до конкурсу і відповідного перенесення дати торгів. «Нєзавісімая газета» також інформує, що згадана турецька компанія виступає, разом зі структурами одного з чільників Партії регіонів Рината Ахметова, співвласником української мережі мобільного зв’язку «Астеліт». Не секрет, як цитує експертів видання з Москви, що головними конкурентами на купівлю пакету «Укртелекому» є холдинг Ахметова СКМ та російська компанія МТС. Але інтрига щодо долі самого конкурсу і ймовірного нового міжнародного скандалу для влади у Києві, на думку експертів, зберігається.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект