НОВИНИ

20.12.2010 | Барак Обама присвятив суботнє звернення до нації договору СНО
Джерело - Євроатлантика

Президент США Барак Обама закликав сенат ратифікувати договір з Росією про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО), оскільки цей крок, на його думку, буде сприяти збереженню провідних позицій США у світі.



Обама присвятив цьому питанню своє суботнє звернення до нації по радіо і через Інтернет.


"Без якнайшвидшого схвалення СНО ми ризикуємо підірвати американське лідерство у всьому світі не тільки в питанні про нерозповсюдження ядерної зброї, а й щодо низки інших проблем. Ратифікація таких договорів, як СНО, не означає просто перемогу для нашої адміністрації або якої-небудь партії. Вона має пряме відношення до безпеки Сполучених Штатів Америки", - сказав Обама сьогодні, 18 грудня.


Документ, підписаний президентами Росії та США під час квітневого саміту в Празі, передбачає зменшення кількості ядерних боєголовок у двох країнах до 1550 протягом семи років.


У Вашингтоні немає впевненості, що сенатори закінчать обговорення і затвердження СНО до різдвяних канікул. У новому році в складі Конгресу буде більше республіканців, і перспективи ратифікації договору стануть ще більш туманними.


"Кожна хвилина наших зволікань з договором - це хвилина, коли наші інспектори не перебувають на російських ядерних об'єктах, - сказав президент у зверненні. - Пора довести справу до кінця".


Перший день дебатів у сенаті щодо ратифікації СНО 16 грудня завершився без видимих результатів. Демократи заявили про необхідність якомога швидше ратифікувати договір.


Деякі республіканці, втім не бачать такої необхідності і закликають продовжити обговорення СНО в січні. Вони висловлюють побоювання, що договір може перешкодити модернізації американського ядерного арсеналу.


Найбільш високопоставлений республіканець у сенатському Комітеті з розвідки Кіт Бонд розкритикував договір те, що він "дає Росії право голосу у прийнятті нами рішень щодо ракетної оборони".


На початку грудня колишні Держсекретарі США на прохання Обами закликали республіканців у сенаті підтримати договір. У грудні аналогічне звернення зробив і екс-президент США Джордж Буш.


Російська Держдума заявила, що схвалить СНО лише після того, як його затвердить американська сторона.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1083. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект