НОВИНИ

16.12.2010 | У Сенаті США розпочинається розгляд договору з Росією щодо СНО
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сенат США сьогодні розпочне офіційні дебати про новий договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією. За включення цього питання до порядку денного проголосували в середу 66 сенаторів, 32 були проти.


Президент США Барак Обама назвав ратифікацію договору головним пріоритетом. Натомість республіканці мають сумніви і побоюються, що цей договір обмежить розвиток американської системи протиракетної оборони.


Лідер демократичної більшості в Сенаті Гаррі Рейд заявив, що для розгляду договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь він готовий ініціювати роботу верхньої палати парламенту, можливо, навіть під час Різдва. Сенатор-республіканець Річард Луґар сказав, що почуватиметься відповідальним, якщо договір не ратифікують.


«Відмову від нового договору з захопленням зустрінуть в Ірані, Північній Кореї, Сирії, Бірмі. Ці країни хочуть захистити свої програми створення зброї від зовнішнього контролю і прагнуть мати можливість купувати сучасні технології озброєнь. Вони хочуть заблокувати міжнародні зусилля з контролю їхніх зобов’язань. Ці країни бояться ядерної співпраці між Сполученими Штатами і Росією, тому що знають, що це обмежує їхні можливості», – твердить сенатор-республіканець Річард Луґар.


Угоду, що передбачає скорочення ядерних арсеналів до 1 тисячі 550 боєголовок протягом семи років, президенти США і Росії Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали у квітні.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект