Сенат США сьогодні розпочне офіційні дебати про новий договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією. За включення цього питання до порядку денного проголосували в середу 66 сенаторів, 32 були проти.
Президент США Барак Обама назвав ратифікацію договору головним пріоритетом. Натомість республіканці мають сумніви і побоюються, що цей договір обмежить розвиток американської системи протиракетної оборони.
Лідер демократичної більшості в Сенаті Гаррі Рейд заявив, що для розгляду договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь він готовий ініціювати роботу верхньої палати парламенту, можливо, навіть під час Різдва. Сенатор-республіканець Річард Луґар сказав, що почуватиметься відповідальним, якщо договір не ратифікують.
«Відмову від нового договору з захопленням зустрінуть в Ірані, Північній Кореї, Сирії, Бірмі. Ці країни хочуть захистити свої програми створення зброї від зовнішнього контролю і прагнуть мати можливість купувати сучасні технології озброєнь. Вони хочуть заблокувати міжнародні зусилля з контролю їхніх зобов’язань. Ці країни бояться ядерної співпраці між Сполученими Штатами і Росією, тому що знають, що це обмежує їхні можливості», – твердить сенатор-республіканець Річард Луґар.
Угоду, що передбачає скорочення ядерних арсеналів до 1 тисячі 550 боєголовок протягом семи років, президенти США і Росії Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали у квітні.
|