НОВИНИ

16.12.2010 | Енергетичне співтовариство: м'які зобов'язання на тлі жорсткої газової залежності
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ухвалений парламентом акт передбачає набрання чинності протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, підписаного у вересні в македонській столиці Скоп'є. Як очікується, це означатиме впровадження норм європейського енергетичного законодавства, що сприятиме розширенню доступу українських експортерів до енергоринків країн Європи, прямого виходу на кінцевих споживачів, уникнення посередницьких послуг. Президент України обіцяє також створення ринкових умов в енергосектору України, "які сприятимуть залученню інвестицій для розширення можливостей та удосконалення існуючої енергетичної інфраструктури".


Дисбаланс енергополітики


Натомість, голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик сказав Deutsche Welle, що реалізація цих привабливих  перспектив обтяжена дисбалансом української енергетичної політики, яка зараз тяжіє більше до Москви, ніж до Брюсселя: "Вступаючи в енергетичне співтовариство Україна бере на себе зобов'язання, які може виконувати, чи не виконувати. Або відтермінувати їхнє виконання. З іншого боку, підписуються договори з Росією зі штрафними санкціями, які фактично ведуть до монополізації українського ринку постачання й транзиту природнього газу сусідньою державою".


Без різких кроків


Україна заграє з Європою та США на рівні декларацій, але при цьому зберігає непрозорі схеми оплати послуг таких одіозних компаній, як «РосУкрЕнерго», зазначив Боровик. Він нагадав що й попередній уряд не виконав зобов'язання, взяті в межах Брюсельської декларації з модернізації української газтранзитної системи. А пріоритети, яких дотримується нинішня влада,я к каже експерт, не дають підстав очікувати реформування "Нафтогазу України" та виокремлення "Укртрансгазу" в окрему і незалежну від уряду та комерційних компаній структуру, як цього вимагає європейське енергетичне законодавство.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект