НОВИНИ

16.12.2010 | Половина болгарських послів - колишні радянські розвідники
Джерело - УНІАН

Уряд Болгарії добиватиметься усунення від роботи своїх послів, які раніше були співробітниками місцевого КДБ (Комітет за държавна сигурност). Про це на прес-конференції в середу заявив міністр закордонних справ країни Микола Младенов, повідомляє Лента.ру з посиланням на AFP.


За його словами, уряд проситиме президента Болгарії Георгія Пирванова провести детальну перевірку 45 послів і кількох інших дипломатів, які ймовірно служили в КДБ.


Міністр назвав абсолютно неприйнятним той факт, що майже половину з 114-ти болгарських зарубіжних представництв досі очолюють колишні радянські розвідники. До таких посольств, зокрема, входять болгарські дипмісії в Лондоні, Берліні, Римі, Лісабоні, Мадриді, Москві, Пекіні, Токіо, Афінах, Амстердамі й Копенгагені.


Reuters повідомляє, що в 2006 році Софія розсекретила архіви КДБ з іменами співробітників, але це ніяк не вплинуло на кар`єру тих з них, хто досі перебуває на держслужбі.


Пізніше список з іменами 192-х колишніх розвідників, які працювали за кордоном, потрапив в інтернет. Ще 26 осіб до списку не потрапили, оскільки на той час уже померли. 88 його фігурантів досі працюють у болгарському МЗС, зокрема 33 постійних посла, вісім тимчасових послів і чотири генеральних консули.


Младенов пообіцяв розробити законопроект, що забороняє таким людям в майбутньому мати посади на держслужбі.


Вперше відкриття документів болгарського КДБ відбулося 1997 року, і відтоді були оприлюднені тисячі імен колишніх агентів або співробітників організації.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект