НОВИНИ

13.12.2010 | Стриманий оптимізм після кліматичного саміту в Канкуні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Фіналу саміту в мексиканському місті Канкун не бракувало драматизму. Врешті-решт понад 190 країн світу погодилися з компромісом у боротьбі проти глобального потепління. Заключне комюніке конференції, яка завершилася в суботу, надихає надією, прокоментували представники міжнародної екологічної організації Greenpeace. Захисники природи сподіваються, що тепер світ зробив більш-менш реальний крок у напрямку договору, який має замінити Кіотський протокол.


«Уперше світова спільнота офіційно визнала необхідність не допустити потепління більше, ніж на два градуси, - зауважив німецький міністр охорони довкілля Норберт Реттґен. – Ми маємо конкретні рішення щодо захисту лісів, щодо міжнародного обміну технологіями й довгострокового фінансування. Тому це, на мою думку, справді важливий крок для відродження міжнародного процесу захисту клімату».


Початок «нової ери»


Міністр закордонних справ Мексики Патрісія Еспіноза, яка головувала на саміті, розгледіла в його результатах взагалі початок «нової ери міжнародної співпраці проти зміни клімату». Такій одностайності в підтримці мети, спрямованій на недопущення потепління більш як на два градуси, передували, як завжди, палкі дискусії. Врешті-решт заключний документ підтримали також такі країни, як Китай і Сполучені Штати.


Лише Болівія до останнього противилася ухваленню документу. Аби не допустити провалу форуму, Еспінозі нічого іншого не залишалося, як заявити, що скарги й аргументи цієї країни будуть підшиті до справи, й оголосити про ухвалення заключного комюніке.


Дія Кіотського протоколу, в якому розвинуті країни зобов'язуються скоротити викиди СО2 в атмосферу, витікає наприкінці 2012 року. На переговорах про новий договір зіштовхнулися інтереси традиційних індустріальних держав і країн, які нині переживають бурхливий розвиток. На думку таких країн, як Японія, Росія або Канада, держави, що розвиваються, теж мають зобов'язатися зменшити обсяги викидів в атмосферу вуглекислого газу.


Заклики до прискорення темпів


Попри успіхи кліматичного саміту в Канкуні, міжнародні гуманітарні й екологічні організації закликають міжнародну спільноту прискорити темпи в питаннях захисту клімату. Приємно, що ухвалено робочу програму для розроблення інструментів запобігання катастрофам і подолання наслідків змін клімату, однак не зрозуміло, коли такі інструменти мають запрацювати, критикує, зокрема, директор євангельської гуманітарної організації «Хліб для світу». 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6159. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект