НОВИНИ

24.01.2005 | На Ющенка очікують "розсерджений Путін" і допомога Заходу?
Джерело - Українська правда

Захід зобов'язаний допомогти в зміцненні демократії в Україні й винагородити Ющенка, "який не відступився від принципів, багато чим ризикнув і здобув заслужену перемогу".


Такий висновок зробила Британська газета "The Times" у редакційній статті.


На думку видання, перед Ющенком стоять два найближчі завдання, і обидва вони надзвичайно важкі: він повинен встановити контакт із православними російськомовними українцями на сході країни, які переважною більшістю підтримали Віктора Януковича, і переконати їх у тому, що уряд, який вже заявив про свій намір дистанціюватися від Росії й відкрити двері Заходу, не викине їх на узбіччя.


"По-друге, він має переконати розсердженого й приниженого президента Путіна, що Україна, яка так довго була частиною Росії й відіграла таку важливу роль у російській історії, не відвернеться від свого гігантського сусіда", - сказано в статті.


Газета припускає, що Ющенко спробує "заштопати діри" під час зустрічі в Москві. "І Путіну потрібно зробити те ж саме. Російський лідер зробив політичну помилку своєю однобічною підтримкою Януковича й грубою спробою вплинути на хід голосування", - вважає видання.


У той же час американське видання "The Washington Post" у своїй редакційній статті, переклад якої наводить Іносмі, називає "мудрим" рішення Ющенка "як прояв доброї волі направитися в Москву".


При цьому видання зауважує, що рішення прийняте, незважаючи на те, що "Путін кричущим чином підтримав сфальсифіковане обрання його супротивника в спробі перетворити Україну в кремлівську колонію, яка прийняла б створювану їм авторитарну систему".


У той же час "The Times" вважає, "якщо Росія почуває себе скривдженою, винити в цьому їй потрібно тільки себе".


"Путін все більше й більше скачується до старих радянських традицій, розцінюючи відносини із Заходом як гру з нульовим результатом. Він вважає, що із встановленням прозахідних урядів у Грузії й в Україні Росія програє змагання за вплив. Це нерозумно", - стверджує видання.


"Саме російська підтримка корумпованих місцевих політиків завдала шкоди її позиціям у її колишніх республіках. Не має бути конфлікту між розвитком відкритого й демократичного суспільства в Грузії й в Україні та збереженням тісних зв'язків з Росією. Саме про це має говорити Ющенко", - уважає "The Times".


У той же час газета "The Washington Post" вважає, що Ющенку доведеться протистояти тиску Путіна у виборі міністрів які не повинні бути, на думку Москви, "антиросійськими". У той же час Ющенку доведеться не закривати Росії доступ до української економіки, яка швидко розвивається, і гарантувати те, що російськомовні жителі України не будуть піддаватися дискримінації.


Видання відзначає що "багато європейських держав не хочуть приймати у свій союз ще одну більшу й відносно бідну східноєвропейську країну". "Інші не бажають кривдити Путіна, який мріє про створення конкурентного економічного блоку під керівництвом Москви, що включав би й Україну", - вважає видання.


"Дванадцять років тому, коли нові демократичні держави Центральної Європи, такі як Польща й Угорщина, зіштовхнулися зі схожою боязкою реакцією Європи, Сполучені Штати приступили до зміцнення даних режимів, запропонувавши їм шлях вступу до НАТО. Минулого тижня президент Буш пообіцяв новим демократіям активну підтримку. І Україна надає йому шанс одразу перейти від слів до справи", - вважає видання.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект