НОВИНИ

10.12.2010 | Британські студенти-пікетники напали на машину принца Чарльза
За матеріалами - Korespondent

Британські студенти, які протестують проти підвищення плати за навчання, в центрі Лондона напали на автомобіль принца Уельського Чарльза.


Про це повідомляє телеканал Sky News.


Інцидент стався ввечері в четвер 9 грудня на Ріджент-стріт, коли Чарльз і його дружина Камілла прямували на виставу в театрі Палладіум.


Прес-служба британської королівської сім'ї наголосила, що 62-річний спадкоємець престолу і його 63-річна дружина не постраждали, проте у їх автомобіля тріснуло бічне скло, і він заляпаний фарбою.


Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав напад на автомобіль престолонаслідника "шокуючим і таким, що заслуговує жалю", однак цей інцидент під час масових демонстрацій був далеко не єдиним.


За даними Sky News, всього в результаті безладів постраждали дев'ятеро поліцейських. Повідомляється про 22 поранених демонстрантів і 15 затриманих.


Поліція намагається утримувати основну частину учасників протесту на площі біля Парламенту, при цьому, за словами кореспондента каналу, багато учасників намагаються залишити акцію протесту, але не можуть вийти з поліцейського оточення.


Тисячі молодих людей зібралися в четвер біля будівлі британського парламенту, в якому депутати обговорювали законопроект, запропонований коаліційним урядом консерваторів і ліберал-демократів.


Документ передбачає можливість підвищення університетами плати за навчання до 9 тисяч фунтів стерлінгів (14 тисяч доларів) на рік. Ініціатори закону наполягають на тому, що на цей захід їх підштовхує надзвичайно важка фінансова ситуація в країні, і нагадують, що останнім часом різких скорочень зазнала практично вся бюджетна сфера британського суспільства.


Крім того, вони наголошують, що вузи не отримують права брати плату авансом: студенти будуть навчатися в борг, який почнуть віддавати лише після отримання диплома та влаштування на роботу з мінімальною заробітною платою у розмірі 21 тисячі фунтів на рік. Якщо ж цього не станеться, то й віддавати борг вони не стануть.


Закон передбачає також спеціальні заходи щодо соціального захисту студентів з небагатих сімей - в тому випадку, якщо хочуть вступити у вуз, який бере за навчання більш ніж 6 тисяч фунтів на рік.


Ці аргументи, однак, не переконали противників нового закону, які і до цього провели декілька масових демонстрацій у Лондоні, причому окремі з них теж переростали в сутички з владою.


Тим не менше маніфестантам лише частково вдалося чинити психологічний тиск на депутатів: у четвер 9 грудня вони все ж прийняли закон, що викликав неоднозначну реакцію, хоча і з незначною перевагою.


 Влада, однак, цього разу підготувалася до подібного сценарію: на площу було стягнуто сотні поліцейських в захисній екіпіровці. Були на місці подій і десятки кінних поліцейських.


Вогнепальної зброї у поліцейських не було, але прорвати кордони маніфестантам не вдалося - і тоді вони стали бити шибки у вікнах нижніх поверхів міністерства фінансів і Верховного суду Сполученого Королівства. При цьому на Парламентській площі демонстранти розвели величезне вогнище, головним паливом для якого стали лавки.


Дісталося не тільки будівлям, але і пам'ятникам. Пікетники мочилися на постамент пам'ятника Вінстону Черчіллю, що стоїть на площі, а саму статую покрили графіті, здебільшого нецензурними.


Інші намагалися здерти прапори з розташованого по сусідству Кенотафа, що увічнює пам'ять британців і громадян країн Співдружності, загиблих у Першій світовій та інших збройних конфліктах.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект