НОВИНИ

09.12.2010 | Обама і Коморовський вітають рішення НАТО про партнерські стосунки з РФ
За матеріалами - Інтефакс-Україна

Президенти США і Польщі в спільній заяві привітали рішення НАТО в Лісабоні створити стратегічне партнерство з Росією.


"США і Польща проводять політику на зміцнення зв'язків з Росією", - йдеться в заяві, поширеній у середу за підсумками зустрічі Барака Обами і Броніслава Коморовського.


У заяві також наголошується, що Коморовський висловив рішучу підтримку Польщі якнайшвидшої ратифікації нового договору СНО, оскільки він зміцнить польську та європейську безпеку і сприятиме цілям Договору про непоширення.


Президенти також заявляють, що "США і Польща закликають до справді вільних і справедливих президентських виборів в Білорусі 19 грудня".


Як повідомляється, Обама і Коморовський підтвердили підтримку зусиль НАТО в Афганістані, де "американські та польські війська б'ються пліч-о-пліч".


Також стало відомо, що США розмістять 800 американських військовослужбовців, які надійдуть під польське тактичне командування в провінції Газні, а також нададуть польським військовим в Афганістані тилову підтримку, виділивши їм додатково 20 броньованих бойових машин, сказано в спільній заяві.


Варто зазначити, що в новій стратегічній концепції Північноатлантичного альянсу, затвердженої на саміті в Лісабоні в п'ятницю, 19 листопада, сказано, що НАТО більше не є загрозою для Росії.


Нагадаємо, що 20 листопада після закінчення саміту Росія-НАТО президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що період охолодження  претензій у відносинах Росії і НАТО завершився.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4729. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект