НОВИНИ

08.12.2010 | США виявили, що Україна збрехала про зброю з "Фаїни"
Джерело - Українська правда

США вважають, що Україна везла зброю до Південного Судану на судні Фаїна, яке було захоплено піратами в 2008 році.


Про це йдеться в депеші від 11 вересня 2009 року, складеному за результатами зустрічі заступник помічника Держсекретаря США з питань міжнародної безпеки та нерозповсюдження Вана Діпена з українською стороною, текст якого наводить Wikileaks.


Як відомо, Україна завжди відкидала будь-які звинувачення у продажі зброї Південному Судану, який США вважають терористичною країною.


За текстом депеші, американський урядовець Діпен зустрічався з заступником гендиректора "Укрспецекспорту" Валерієм Лисенком та директором департаменту контролю над озброєнням та військово-технічного співробітництва МЗС Олександром Никоненком.


В документі зазначається, що під час розмови з Лисенком, який відкидав звинувачення про продаж зброї Судану Діпен "був вимушений" показати зображення з супутника.


Вони свідчили, що "танки Т-72 були вивантажені у Кенії, транспортовані до відстійників на залізниці для подальшого переведення, та остаточно до Південного Судану".


"Ця інформація викликала у української сторони сум'яття", - додається в документі.


Після цього Діпен додав, що кожна країна має суверенне право на експортну політику, але "неправда – це не те, чого США могли очікувати від стратегічного партнера".


В свою чергу Лисенко повідомив, що Україна вивчить цю інформацію, та знову наголосив, що Україна має відносини лише з Кенією, та не мала жодних стосунків із Південним Суданом.


Водночас він додав, що Україна не може нести відповідальність за дії третьої країни.


Як відомо, судно Фаїна з танками на борту була захоплена у вересні 2008 року. В жовтні 2008 року з'явилась інформація про те, що зброя призначена для Південного Судану, хоча Україна наполягала, що зброя призначається для Кенії



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект