Федеральне космічне агентство (Роскосмос) створило комісію для розслідування обставин невдалого запуску на навколоземну орбіту трьох навігаційних супутників системи ГЛОНАСС.
ГЛОНАСС-М
npopm.ru - Википедия
Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі.
Також стало відомо, що президент Росії Дмитро Медведєв доручив генеральному прокуророві Юрію Чайці та керівнику контрольного управління адміністрації глави держави перевірити витрати коштів на реалізацію програми створення російської навігаційної групи ГЛОНАСС.
Про це повідомила в неділю прес-секретар глави держави Наталія Тімакова.
Дмитро Медведєв зажадав "провести перевірку втрати трьох супутників групи ГЛОНАСС і представити йому пропозиції щодо відповідальностіь осіб, причетних до подій", - сказала Тімакова.
Як повідомлялося, розгінний блок з трьома супутниками ГЛОНАСС-М впав у неділю у Тихий океан за 1500 кілометрів на північний захід від Гонолулу, жертв і руйнувань немає, повідомило джерело в ракетно-космічній галузі.
НВЦ імені М.В. Хрунічева підтвердив, що супутники ГЛОНАСС-М і ракета-носій, з якими вона була запущена в неділю з Байконура, на орбіту виведені не були.
Міноборони говорить про невдачу, не наводячи подробиць, при цьому відразу декілька джерел підтверджують, що сталася позаштатна ситуація. Ракета-носій Протон-М з трьома супутниками ГЛОНАСС-М, які мали завершити формування російської глобальної навігаційної системи ГЛОНАСС, стартувала в неділю з Байконура.
Як повідомляв представник Роскосмосу, старт був здійснений штатно в розрахунковий час - 13:25 мск (12:25 за київським часом). Космічні апарати мали бути виведені на орбіту в 16:27 мск. (15:27 за київським часом). Тоді формування російської супутникової групи ГЛОНАСС було б завершено і сигнал ГЛОНАСС змогли б приймати користувачі навігаторів по всьому світу. Однак ракета-носій ухилилася від курсу на 8 градусів, повідомило джерело.
***
Російська глобальна навігаційна супутникова система ГЛОНАСС - аналог американської GPS - була прийнята в експлуатацію в 1993 році. ГЛОНАСС призначена для визначення за допомогою портативних переносних або вбудовуваних супутникових приладів-навігаторів місця розташування і швидкості руху морських, повітряних і сухопутних об'єктів, в тому числі і людей, з точністю до одного метра. Для навігації використовуються цифрові карти, дані яких вводяться в навігатори.
|