НОВИНИ

05.12.2010 | Скандал у британському парламенті: Катя Затуливітер виявилася шпигункою
Джерело - УНІАН

Спецслужби Великобританії готують депортацію працівниці британського парламенту - росіянки, яка підозрюється в шпигунстві. Про це з посиланням на AFP і The Sunday Times повідомляє Лента.ру.

Контррозвідка MI5 підозрює, що 25-річна Катя Затуливітер (Katia Zatuliveter) є "сплячим агентом" російської розвідки. Дівчина була помічницею ліберал-демократа Майка Хенкока (Mike Hancock), члена комітету з оборони Палати громад.

Припускають, що миловидна Затуливітер увійшла в довіру до 64-річного Хенкока в Страсбурзі, куди той часто їздить у відрядження на парламентську асамблею Ради Європи.

У серпні британські ЗМІ повідомляли, що дівчину затримали в лондонському аеропорту Гетвік після повернення до Великої Британії і детально допитали про характер її роботи в апараті Хенкока, а також про її роман з якимось офіцером НАТО. За даними The Sunday Times, Затуливітер була арештована минулого тижня і чекає депортації під вартою.

Сам депутат відкинув підозри на адресу своєї помічниці, яка пройшла перевірку, перш ніж влаштуватися працювати до парламенту. "Вона не російська шпигунка. Я нічого не знаю про шпигунство, але на неї виписаний ордер на депортацію. Вона подала апеляцію, тому що вважає, і цілком слушно, що нічого поганого не зробила", - розповів Хенкок.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект