2 грудня, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив про прийняття підсумкової декларації на саміті ОБСЄ в Астані.
Підсумкову декларацію назвали успіхом
АР
Над фінальним документом працювали майже десять годин замість оголошених півтори.
"Чи можу я вважати, що є консенсус щодо проекту документу? Заперечень немає. Оголошую про прийняття Астанінської декларації Назустріч співтовариству безпеки. Це спільний історичний успіх, який відповідає сподіванням наших народів на кращий безпечний світ", - заявив Назарбаєв.
Зазначимо, що перед оголошенням перерви у пленарному засіданні для узгодження підсумкового документу казахстанський лідер нагадав, що в ході дискусій глави держав і урядів підкреслили важливість прийняття декларації. Проте, Росія заявила, що не підтримає формулювання підсумкових документів саміту, в яких йтиметься про "конфлікт у Грузії".
Виступаючи із заявою вже після прийняття декларації, представник делегації Росії констатував, що "компроміс став неможливим через проявлений окремими учасниками переговорного процесу заідеологізованого підходу".
"Ми також не можемо забувати про відповідальність держав за свої дії на міжнародній арені, а забуття такої відповідальності буде знову і знову перетворювати ОБСЄ у заручника політичних переваг. Наші пропозиції сформульовані по ходу переговорів і відомі нашим партнерам. У них містилися усі необхідні елементи для досягнення згоди", - сказав представник Росії.
У свою чергу, представник Євросоюзу заявив, що "в тому, що стосується Грузії, Європейський союз підтверджує свою тверду і постійну прихильність її суверенітету і територіальній цілісності в рамках її міжнародно визнаних кордонів".
Міністр закордонних справ Казахстану Канат Саудабаєв визнав, що домогтися більшого у вирішенні деяких питань порядку денного не вдалося, зокрема не просунулися учасники у питаннях неврегульованих конфліктів, таких, як на Кавказі чи Нагірному Карабасі.
Раніше повідомлялося, що на саміті ОБСЄ в Астані президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що його країна застосує силу лише у крайньому випадку - якщо станеться вторгнення на неокуповану територію.
|