НОВИНИ

03.12.2010 | Україна отримала звання «Динозавр дня» на саміті зі зміни клімату у Мексиці
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На переговорах ООН зі зміни клімату, які зараз тривають у мексиканському Канкуні, Україну, а також Росію, Нову Зеландію та Австралію назвали «Динозаврами дня». Таку жартівливу й критичну антинагороду щовечора під час міжнародних перемовин видають міжнародні екологічні організації і Міжнародна Кліматична Мережа CAN International. Як кажуть активісти, Україну так назвали за «деструктивну позицію у пошуку рішень щодо відмови від перенесення надлишку одиниць встановленої кількості (надлишку прав на викиди парникових газів) на другий період зобов’язань Кіотського протоколу».


Як розповіла DW регіональний координатор CAN Ірина Ставчук, яка зараз перебуває в Канкуні, делегації України, РФ, Австралії та Нової Зеландії отримали звання за «блокування переговорного процесу», адже вимагають, щоб невикористані квоти на викиди парникових газів перенесли на періоди після закінчення дії Кіотського протоколу. Щоб була можливість ними торгувати. Координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христина Рудницька, яка теж вирушає на саміт у якості спостерігачки, в інтерв'ю Deutsche Welle нагадує, що малі острівні країни категорично виступають проти перенесення невикористаних квот. «І Євросоюз не підтримує цю ідею» - зауважує Рудницька. За її словами, надлишок квот, який має Україна, виник не через зниження викидів парникових газів, а якщо ці квоти перенести на майбутнє, індустріально розвиненим країнам можна не докладати зусиль, а продовжувати викидати CO2.


Нацагентство не коментує


В Нацекоінвестагентстві DW повідомили, що не вважають за потрібне коментувати таку нагороду, оскільки "вона не є офіційною позицією світового співтовариства". Проте справжню діяльність України зі скорочення викидів, як кажуть у відомстві, добре видно за активністю у впровадженні гнучких механізмів Кіотського протоколу. "Так, Україна продала понад 40 млн одиниць встановленої кількості, за якими буде реалізовано відповідні проекти зі зменшення викидів парникових газів. Крім того, Україна посідає перше місце у світі за кількістю проекті спільного впровадження. Водночас на офіційному рівні діяльність нашої країни з виконання Кіотського протоколу та роботи в рамках переговорного процесу в Копенгагені була оцінена надзвичайно високо. Цього року український стенд у Канкуні визнано чи не найкращим та найбільш інформативним" - запевняють в НАЕІ.


Минулоріч у Копенгагені, Україна отримала одразу дві антинагороди «Динозавр дня». Як каже Христина Рудницька: «На жаль, ті звання не вплинули на позицію України на переговорах. Але ми, представники громадських еко-організацій, сподіваємось на співпрацю з офіційною делегацією цього року, адже видно, що зараз делегати з Києва розбираються у питаннях зміни клімату, тож можливо, не лише стоятимуть на своєму, а й справді включаться у переговори». Конференція ООН зі зміни клімату задля укладання нової пост-Кіотської угоди триватиме до 10 грудня.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4057. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект