НОВИНИ

02.12.2010 | Під час кризи ЄС витратив на порятунок банків майже 4,6 трильйона євро
Джерело - Західна інформаційна корпорація

Для підтримки економічної стабільності в європейському просторі під час кризи країнам Євросоюзу довелося виділити своїм банкам майже 4,6 трильйона євро. Значну частину цієї суми склали держгарантії.


 


«Держави ЄС у зв’язку з кризою були змушені витратити величезні суми для підтримки фінансової стабільності», – заявив 1 грудня у Брюсселі комісар ЄС з питань конкуренції Хоакін Альмунія. За його словами, із жовтня 2008 до жовтеня 2010 року Європейська комісія в цілому дозволила виділити на допомогу фінансовому сектору країн-членів ЄС 4589 мільярдів євро.


Левову частку від цієї суми – 850 млрд євро – складають кошти, надані банкам Великобританії. Слідом йде Ірландія, чиїм фінансовим інститутам було виділено 723 млрд євро, що вчетверо перевищує валовий національний продукт (ВВП) цієї країни. Німецькі банки отримали 592 млрд євро.


Разом з тим, сума, якою насправді скористався банківський сектор ЄС, склала 1100 млрд євро в 2008 році і 957 млрд у 2009 році. Справа в тому, що близько трьох чвертей від 4589 млрд євро держави Євросоюзу надали своїм банкам у вигляді гарантій.


Незважаючи на явні ознаки оздоровлення європейської економіки, Єврокомісія продовжила термін надання фінансової підтримки фінансовим інститутам до 2011 року, відзначає Reuters. Втім, умови виділення допомоги будуть більш жорсткими. Наприклад, кожен банк, що потребує фінансової підтримки, на початку наступного року повинен буде надати план стосовно своєї реструктуризації.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект