НОВИНИ

01.12.2010 | США скомпрометували себе інформацією на WikiLeaks - Д.Туск
Джерело - УКРІНФОРМ

Вашингтон скомпрометував себе і своїх партнерів інформацією, що з'явилася на сайті WikiLeaks і тепер має серйозні проблеми. Про це у вівторок на прес-конференції у Варшаві заявив голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск.


Він зазначив, що Польщі немає чого побоюватися у зв'язку з публікаціями на WikiLeaks. Голова польського уряду сказав, що він не бачить проблем у тому, що у дипломатичних листах є інформація про переговори польських і американських дипломатів. На його думку, проблемою є те, що це листування стало відомим широкому загалові. "Дійсно серйозною проблемою є те, що американці не змогли запобігти витоку своїх таємних матеріалів. З точки зору союзників, таких, як Польща, хочемо бути впевненими у тому, що таємна інформація охоронятиметься найкращим чином", - наголосив він. Керівник польського уряду додав, що частина людей у світі була переконана, що "Вашингтон дає найвищі гарантії професіоналізму і серйозно ставиться до цих справ".


Д.Туск висловив побоювання, що США, приймаючи рішення про відмову від розташування елементів стратегічної системи ПРО в Європі, керувалися, перш за все, відносинами з Росією, а не безпекою союзників по НАТО. "Коли б це підтвердилося, то мені залишається лише порадіти, що я був першим за 15 років прем'єром, який не був надмірно захоплений нашим союзником", - наголосив він.


Голова Ради міністрів РП сказав, що під час переговорів щодо розташування в країні елементів ПРО США уряд вирішив підходити до них дещо критично "і не ставати перед США на коліна". "Не потрібно вважати, що американці постійно думають, як краще зробити для Польщі. Потрібно реалістично оцінювати, як США ставляться до союзників і як виглядає глобальна політика", - підкреслив він.


Д.Туск вважає, що "з Вашингтоном потрібно розмовляти як з найважливішим союзником, важливим другом Польщі, але усвідомлюючи, що кожен має свої інтереси і не завжди є так, що на кожного можна покладатися на 100%, у будь-якій ситуації", повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.


За інформацією німецького видання "Der Spiegel", серед опублікованих у WikiLeaks матеріалах 970 документів надіслано з американських дипломатичних представництв у Польщі. З них 565 листів мають гриф "конфіденційно", 204 - "для внутрішнього використання", 30 - "таємно" і 1- "таємно, не для іноземців".


Більшість з них надіслані в період з 2005 по 2009 роки посольством США у Варшаві й американським консульством у Кракові. Серед опублікованих у WikiLeaks матеріалах, найбільший резонанс у Польщі викликав документ, де йдеться про те, що на відмову США від розташування у Польщі і Чехії стратегічних елементів ПРО у вересні 2009 році вплинуло бажання Вашингтона отримати підтримку Москви у питанні санкцій щодо Ірану.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, 28 листопада інтернет-ресурс WikiLeaks опублікував черговий ряд таємних даних - близько 250 тис. документів. Матеріали викривають чимало нових аспектів зовнішньополітичної стратегії США та містять думки американських дипломатів щодо іноземних політиків.


Впливовий конгресмен-республіканець та наступний голова Комітету з питань Національної безпеки США Пітер Кінг запропонував занести WikiLeaks до списку терористичних організацій.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8586. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект