НОВИНИ

20.01.2005 | Після скасування поправки Джексона-Веніка щодо України буде розблоковано питання вступу держави до СОТ
Джерело - ProEUROPA

Народний депутат України, віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Ігор Осташ вважає, що після скасування США поправки Джексона-Веніка щодо України, буде розблоковано питання вступу нашої держави до Світової організації торгівлі.


Як повідомили у прес-службі фракції "Наша Україна", таким чином І.Осташ прокоментував заяву майбутнього Держсекретаря США Кондолізи РАЙС, у якій вона виступила за скасування поправки.


"Після перемоги демократії в Україні в українсько-американських відносинах має наступити новий етап. Стосунки будуватимуться на основі взаємної довіри, посилиться роль ідеї стратегічного партнерства України і США. Але найголовніше, чого ми очікуємо від американської сторони – це скасування поправки Джексона-Веніка щодо України", - зазначив депутат.


За його словами, ця ініціатива користується підтримкою багатьох американських конгресменів. Парламентарій прогнозує швидке розв’язання цієї проблеми на користь України. На думку І.Осташа, це дасть "певні преференції" Україні на американському ринку.


Також депутат наголошує, що після скасування поправки українські квоти на продаж сталі, текстилю та інших товарів істотно збільшаться.
Відміна дії поправки Джексона-Веніка щодо України, надання їй статусу країни з ринковою економікою та підтримка вступу України до СОТ – це "найближчі кроки, які ми маємо відчути з боку американської влади", - зазначив І.Осташ. "Також потрібно буде активізувати парламентський вимір співпраці", - вважає він.


Поправка Джексона-Веніка була прийнята в 1970 році на знак протесту проти поводження Кремля з радянськими євреями, які хотіли емігрувати до США і Ізраїлю. Відповідно до цієї поправки Вашингтон не мав права надавати вигідні торгові тарифи Радянському Союзу, в період після закінчення холодної війни ця норма була поширена на незалежні держави колишнього Радянського Союзу. Росія, Україна і інші пострадянські країни вважають цю міру архаїзмом.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект