НОВИНИ

30.09.2010 | Єврокомісія: бюджетних грішників на ганебний стовп!
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврокомісія запропонувала радикально посилити методи покарання тих країн, які порушують пакт стабільності. Таким чином Брюссель витяг уроки з фінансової кризи. 


Бюджетним грішникам у Європі в майбутньому доведеться рахуватися зі значно суворішими штрафами й прискореним покаранням. Комісія ЄС запропонувала в середу реформувати так званий пакт стабільності євро. Йдеться про найбільші зміни правил функціонування єврозони від часу переходу на спільну європейську валюту 1999-го року.


Санкції як логічний наслідок


Головна ідея змін – щойно країна єврозони переступила дозволену межу заборгованості, вона автоматично має нести покарання. «Санкції будуть логічним наслідком, з яким доведеться рахуватися тим країнам, які не виконують своїх зобов'язань», - цитує заяву Єврокомісії інформаційне агентство Reuters. Швидке покарання обмежуватиме державних та урядових лідерів у політичних спробах уникнути санкцій.


«Це принаймні крок у правильному напрямку. Зараз Єврокомісія в багатьох моментах ослаблена: вона хоча й має завдання притягати до відповідальності порушників, але не може приступити до дій, оскільки має спочатку запитати самих порушників. Комісія повинна мати важелі дій на випадок не солідарних дій з боку інших», - вважає Оттмар Карас з Австрійської народної партії.


Справді, у пакт стабільності й нині передбачене покарання країн, чия річна заборгованість перевищує три відсотки ВВП. Однак санкції набувають сили лише після багаторічної штрафної процедури, якщо їх підтримала більшість міністрів фінансів країн ЄС. Як результат: поки що жодна країна так і не була покарана, хоча, наприклад, Греція упродовж багатьох років порушувала визначені критерії.


Прискорене покарання


Комісар ЄС з питань валюти Оллі Рен вважає, що більше так не повинно бути. Фінський комісар хоче досягти, аби з бюджетних грішників стягували заставу вже при відкритті штрафного процесу. В разі провалу консолідації бюджету ця застава має бути врахованою як частина грошового штрафу. Крім того, пропонується прив'язувати грішника до ганебного стовпа не лише в разі перевищення допустимої межі бюджетного дефіциту, але й у випадку занадто повільного зменшення заборгованості.


Не всі країни єврозони в захваті від ідеї прискореного покарання. Так, Франція вимагає політичного простору для дій у питанні контролю за держбюджетом. Критика пролунала також від Іспанії та Італії. Натомість федеральний міністр фінансів Німеччини Вольфґнаґ Шойбле повністю підтримав ідею Оллі Рена. «Я справді вдячний за підтримку з боку Німеччини й вимогу запровадити суворіший механізм санкцій, які має спрацьовувати автоматично», - сказав Рен.


Пропозиції Єврокомісії мають ще схвалити країни ЄС та Європарламент.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1365. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект