НОВИНИ

27.09.2010 | Підсумки об'єднання Німеччини: минуло 20 років
За матеріалами - УНІАН, Deutsche Welle

Канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel) задоволена тим, як розвивається країна після возз`єднання. "Підсумки двадцятирічної єдності Німеччини загалом і в цілому, на мій погляд, позитивні", - заявила вона в інтерв`ю німецькому виданню Super Illu, поширеному в неділю, 26 вересня.


За словами голови німецького уряду, на сході країни за цей час вдалося досягти значних успіхів у багатьох сферах. Хоча життя східних німців після возз`єднання країни дуже змінилося, вони змогли пристосуватися до нових умов, досягши "неймовірних результатів", наголосила Ангела Меркель.


Канцлер ФРН не бачить необхідності продовжувати термін дії так званого "Пакту солідарності", який закінчується в 2019 році. Після цього бюджети окремих федеральних земель, як і раніше, врівноважуватимуться, проте східні землі матимуть звикнути до більшої самостійності, зазначила Меркель. Відповідно до Пакту солідарності, нагадує Deutsche Welle, з платників податків стягується спеціальний податок на відбудову "нових" земель.


Тим часом, згідно з результатами репрезентативного опитування берлінського інституту INFO, оприлюдненими 26 вересня в газеті Welt am Sonntag, кожен п`ятий західний німець ще жодного разу не був на сході країни. А майже половина жителів "старих" федеральних земель бувають на території колишньої НДР "рідко" або "дуже рідко". Зовсім інша ситуація - в східних землях. Три чверті громадян, що живуть там, бувають "часто, дуже часто або постійно" на заході.


Крім того, опитування показало, що більшість німців незадоволені підсумками возз`єднання країни. При цьому жителі сходу країни частіше висловлюють своє незадоволення з цього приводу, ніж їх співвітчизники з заходу. Автори опитування зазначають, що нерідко такі проблеми, як безробіття і низький рівень зарплат, жителі східних земель пояснюють відмінностями, що зберігаються в економічному розвитку сходу і заходу країни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект