НОВИНИ

24.09.2010 | Приєднання України до Енергетичного Співтовариства сприятиме прискоренню реформ
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Про неминучість приєднання України до Енергетичного співтовариства заявили президент України Янукович та голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу 13 вересня у Брюсселі. Президент Київського міжнародного енергоклубу Олександр Тодійчук назвав в інтерв'ю Deutsche Welle цю організацію "енергетичним СОТ". Він спрогнозував, що Україна, як член Енергетичного співтовариства, має стати більш привабливою для західних інвесторів енергоринку, так само, як "і сама отримає право бути більш активною" на європейських ринках:  "Нам буде легше вести переговори з російською стороною, яка тримається осторонь. І так само, як ми сьогодні прагнемо вести свою політику, як члени СОТ, дещо іншу, ніж провадить Росія. Так само і в європейські енергетичній спільності Україна буде більш організованою і біль прогнозованою і для західних, і для східних партнерів".


Повільні реформи


Вітаючи Україну з  ухваленням закону про ринок газу, Жозе Мануель Баррозу зазначив, що "очікує продовження реформ у газовому секторі". В цьому сенсі, Олександр Тодійчук застеріг уряд від зупинки реформ на рубежі ухвалення лише одного із необхідних законів та підвищення ціни на газ. За словами експерта, цілий нафтогазовий сектор слід зробити більш прозорим та відкритим. Наразі, як визнав Тодійчук, в Україні та  в Європі панує деяке розчарування. Оскільки згідно з передвиборчими обіцянками нинішньої влади,  "реформи енергосектору мали б іти набагато швидшими темпами".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект