НОВИНИ

24.09.2010 | Німеччина підтримала нову ініціативу за світ без ядерної зброї
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німеччина разом з дев'ятьма іншими країнам в рамках засідань Генасамблеї ООН виступила за нову ініціативу з ядерного роззброєння. Згідно з нею, світова спільнота повинна повністю позбутися такої зброї. 


"Єдиною гарантією проти застосування і загрози ядерної зброї є її повне знищення і відмова від неї" - записано в преамбулі ініціативи. Ініціювали обговорення ініціативи за без'ядерний світ Японія, країна, що пережила атомне бомбардування, а також  Австралія. Європа приєдналася до ініціативи.


Спочатку Німеччина, на території якої все ще зберігаються з часів холодної війни дванадцять атомних боєголовок армії США. Пізніше ініціативу підписали Нідерланди і Польща. В обговоренні також взяли участь Канада, Мексика, Туреччина, Чилі і Саудівська Аравія.


Серйозна загроза


Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле, зауважив, що у ФРН чітко розуміють, яку загрозу несе ядерна зброя, якщо вона потрапить до рук терористичних угруповань, адже чим більше країн мають таку зброю на своїй території, тим більше небезпека, що до неї матимуть доступ терористи. На думку спостерігачів, ініціатива адресована не лише ядерним державам, але в першу чергу Ірану і Північній Кореї, які, як заявляють західні експерти, активно працюють над створенням атомної бомби.


Ще одним аспектом ідеї стали економічні потрясіння останнього року. На думку німецького міністра закордонних справ, економічна криза і фінансові проблеми ядерних держав можуть позитивно вплинути на їхню готовність до роззброєння.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект