Делегація США залишила зал засідання Генасамблеї під час виступу президента Ірану Махмуда Ахмадінежада.
Американські представники залишили зал після того, як Ахмадінежад став говорити про трьох версіях терактів 11 вересня. Згідно з однією з них, за словами глави Ірану, організаторами терактів стали "деякі люди з американського уряду", які хотіли таким чином "врятувати від падіння світову економіку і зберегти сіоністський режим на Близькому Сході".
Ахмадінежад, озвучив три версії терактів: напад терористів, змова всередині американського уряду і напад терористів, використаний з метою подальшого початку війн США в Іраку і Афганістані.
Приміщення залишили також дипломати ще декількох країн, у тому числі Великобританії та Франції.
Аналогічний демарш західні країни зробили і рік тому під час виступу президента Ірану в ООН.
Варто відзначити, Тегеран готовий до діалогу щодо своєї ядерної програми зі світовою спільнотою за умови, якщо на нього не буде чинитися тиск ззовні, сказав президент Ірану.
Раніше Барак Обама заявив, що двері для діалогу з Іраном відкриті, якщо той буде виконувати вимоги світового співтовариства, зокрема про припинення збагачення урану.
"По-перше, Іран завжди був готовий до діалогу, який повинен базуватись на повазі до справедливості, по-друге, методи, що базуються на відмові в повазі до країн, давно вже стали недієвими", - додав Ахмадіжад.
"Ті, хто використав залякування і санкції у відповідь на ясну логіку іранського народу, наголосив він.
За його словами, Іран готовий до "серйозних вільних дискусій з американськими державними діячами".
Ахмадіжад також запропонував організувати "вільні дискусії в рамках Генеральної асамблеї ООН кожен рік" для вирішення гострих питань, таких як суперечка за іранською ядерною програмою.
Нагадаємо, напередодні у своїй промові на засіданні Генасамблеї ООН президент США Барак Обама заявив, що Іран повинен довести, що його ядерна програма носить мирний характер.
|