НОВИНИ

24.09.2010 | Росія може вступити до НАТО, якщо захоче
Джерело - Євроатлантика

Вступ Росії до НАТО можливий, проте вона має сама ухвалити рішення про це і зрозуміти, чи відповідає членство її інтересам, заявив постійний представник США при НАТО Іво Даалдер.




«У мене дуже простий погляд на можливість вступу Росії до НАТО. Північноатлантичний договір чітко зазначає, що кожна країна, кожна європейська країна має право вступити до НАТО. Росія - європейськая країна і, відповідно, має право вступити до альянсу. Але членство Росії - не рішення НАТО, це рішення російського керівництва... і питання дотримань встановлених правилами процедур... Вступ Росії до альянсу можливий, але має відповідати інтересам Росії, і вона повинна прийняти сама це рішення», - сказав Даалдер у вівторок на брифінгу в прес-центрі для іноземних журналістів у Вашингтоні.


Американський дипломат виступив напередодні зустрічі Ради Росія-НАТО, яка пройде 22 вересня в Нью-Йорку на рівні міністрів закордонних справ в кулуарах сесії Генасамблеї ООН. Альянс, що об’єднує 28 країн, чекає на російську відповідь на запрошення провести 20 листопада в Лісабоні повномасштабний саміт на найвищому рівні, тобто за присутності російського президента Мєдвєдєва.


Переговори у Нью-Йорку мають закласти основу для цієї зустрічі і включатимуть обговорення співпраці НАТО і Росії в Афганістані, а також суперечливого розміщення американської системи протиракетної оборони.


Обговорюється також можливість укладання нового двостороннього стратегічного документу НАТО-Росія, який надаватиме Росії можливість квазі-членства в Альянсі. 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект