Зокрема, у листі висловлюється сподівання на те, що транзитні маршрути увійдуть до списку пріоритетних проектів ЄС під час визначення фінансових механізмів на 2011 рік.
Дискусія щодо нових потенційних фінансових інструментів підтримки енергетичних проектів "повинна охоплювати усі можливі джерела... включаючи інструменти (бюджетні) політики згуртування (cohesion policy)", - говориться у листі.
На сьогодні, ЄС співфінансує окремі газові та електричні інфраструктурні інвестиції з метою заповнити той дефіцит, який виник у зв'язку з фінансовою кризою. За звичних умов Європейський Союз частково фінансує технічно-економічні дослідження, проте не власне будівельні роботи.
Країни Вишеградської четвірки сподіваються, що формальне надання Європейським Союзом їхнім проектам статусу пріоритетних допоможе залучити більше інвестицій та отримати дешевші банківські кредити.
"Країни Вишеградської групи завжди були вагомою частиною інтеграційного процесу, проте вони також історично наділені спільними інтересами", - зауважила Івета Радічова, прем'єр-міністр Словаччини, після зустрічі представників країн Вишеградської четвірки за участі Президента Ради ЄС Германа ван Ромпея.
Одним із прагнень країн Центральної Європи є також збереження доступу своїх бідних регіонів до коштів структурних фондів ЄС у бюджеті 2014-2020 рр.
"Ми не повинні приховувати той факт, що бажання ключових вкладників вносити кошти до європейських фондів не буде занадто великим, тому дискусії будуть значно серйознішими", - зазначив Міністр закордонних справ Словаччини Мікулаш Дзурінда після зустрічі країн Вишеградської групи на міністерському рівні 14 вересня 2010 року.
Міністр закордонних справ Угорщини (країна, що головуватиме в Європейському Союзі у першій половині 2011 року) Янош Мартоні наголосив на тому, що співпраця Вишеградської четвірки "не є альтернативою" європейській інтеграції, проте доповнює її.
|