НОВИНИ

22.09.2010 | Модернізація в Росії не спрацьовує через... Україну (світова преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Преса висвітлює, як у перші два тижні вересня в Росії відбувалися дискусії у двох російських політичних групах – дискусійному клубі «Валдай» і Світовому політичному форумі, де йшлося, серед іншого, про майбутнє Росії, її імперські амбіції, стосунки з сусідами, зокрема з Україною. Оглядачі продовжують аналізувати нинішнє своєрідне «газове заручництво» України від Росії та його можливі наслідки. У пресі також публікуються деякі висновки західних учених про те, що «рослини поблизу Чорнобиля, ймовірно, створюють у собі «антирадіаційний щит».


Роберт Скідельский, відомий британський економіст і член палати лордів Британії, ділиться на сторінках «Москоу Таймз» своїми враженнями від політичних дискусій у рамках політичного клубу «Валдай» і Світового політичного форуму. Скідельский вважає, що дві зустрічі двох великих російських політичних груп – одна на теплоході за обідом у Сочі з участю Путіна, а друга – в Ярославлі під патронатом президента Росії Дмитра Медведєва, – показали, насамперед, «явний подих наближення політичного конфлікту в Росії».


На думку британського лорда, «дві конференції дали чудову можливість поглянути на розвал двовладдя в Росії». Роберт Скідальский констатує, що «в основному російські історики... стверджували на цих дискусіях, що Росії важко, а то й неможливо подолати спадщину самодержавства.., що в Росії самодержавство постійно відроджувалося з попелу, подібно птаху-феніксу. Цьому сприяла пасивність і довготерпіння росіян. Більшовики успадкували самодержавство від царів, а Путін знову відкрив старий монархічний принцип помазання на царство спадкоємця, обійшовши стороною демократичне змагання за посаду президента», – резюмує британський експерт.


Скідальський зауважує, що і в Сочі, і в Ярославлі виникало питання, чи зможе коли-небудь Росія відмовитися від свого імперського минулого, погодившись на звичайні стосунки зі своїми незалежними нині сусідами, такими, як Україна...


На зустрічі з Медведєвим в Ярославлі, інформує Скідальський, також ішлося про «прямий зв’язок між демократизацією і модернізацією, і всі погодилися, що Росія повинна диверсифікувати свою економіку, знизити залежність від енергоресурсів», тобто, лише відмова Росії від авторитаризму і «нормальна» поведінка її з сусідами на світовій арені можуть сприяти просуванню цієї держави шляхом демократії і модернізації. Автор статті в «Москоу Таймз» приходить також до висновку, що «минуло дев’ятнадцять років від моменту краху комунізму, але напрям руху Росії незрозумілий, як завжди..., і це викликає у всіх нас постійне почуття остраху».


Російська «Нєзавісімая газета» вважає, що нових криз у стосунках Росії й України, нових газових криз між сторонами «дозволить уникнути тільки передвиборна ситуація в Росії». Автор статті на шпальтах цього видання під назвою «Україна побоюється газової пастки» Тетяна Івженко вважає, що за допомогою газу і штучної ціни на нього для Києва Росія «повністю контролює ситуацію в Україні».


Тут також наводиться думка експерта про те, що «такі стосунки важливі з точки зору майбутньої передвиборної кампанії, адже повернення України в русло російських інтересів обов’язково буде представлене як важлива зовнішньополітична перемога президента Медведєва».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект