НОВИНИ

22.09.2010 | Генеральний секретар говорить про підготовку до Лісабонського саміту
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

15 вересня Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен розповів про пріоритети НАТО напередодні листопадового саміту глав держав і урядів у Лісабоні. Виступаючи перед журналістами в штаб-квартирі НАТО, пан Фог Расмуссен заявив, що забезпечення затвердження в Лісабоні нової Стратегічної концепції для НАТО є головним пріоритетом.


Союзники по Альянсу матимуть можливість обговорити проект концепції на спільному засіданні міністрів оборони і закордонних справ країн НАТО 14 жовтня. Дискусії будуть точитися навколо того, як в найкращий спосіб протистояти сучасним загрозам населенню країн НАТО, в тому числі визначивши найбільш ефективні заходи з кібернетичної і протиракетної оборони; чому НАТО може навчитися на досвіді проведення операцій, такий як в Афганістані, та майбутнього масштабу програм партнерства НАТО. Генеральний секретар також очікує, що Стратегічна концепція дасть зелене світло процесу безперервних реформ, спрямованих на найбільш раціональне використання грошей платників податків завдяки, наприклад, спільному фінансуванню програм і спільним закупкам.


Другим головним пунктом на порядку денному саміту стоїть Афганістан. Генеральний секретар не погоджується з нещодавно висловленими скептичним поглядами на прогрес в Афганістані, пояснивши, що таліби зазнають тиску в усій країні, і попри те, що стратегія НАТО не є ані швидкою, ані легкою, спостерігається стабільний прогрес щодо передачі афганцям відповідальності за їхню власну безпеку. Він вказав на те, що уряд Афганістану і НАТО мають чіткі політичні критерії і критерії безпеки, які дозволяють розпочати передачу відповідальності афганцям в першій половині 2011 р: «На Кабульській конференції наприкінці липня усе міжнародне співтовариство погодилося з тим, що передача відповідальності афганцям розпочнеться наступного року з метою завершити її в усій країні до 2014», – сказав пан Фог Расмуссен.


Генеральний секретар очікує від Лісабонського саміту ухвалення подальших дій і старту процесу передачі відповідальності. Більше того, передбачається, що на саміті буде узгоджено довгострокове партнерство між НАТО і Афганістаном, яке продовжуватиметься після завершення бойової місії НАТО. «Дуже важливо, щоб афганці, а також інші країни регіону зрозуміли, що підтримка Афганістану з боку НАТО є довгостроковою», – сказав він.


За словами Генерального Секретаря, третім головним пріоритетом буде «зарядити новою енергією нашу практичну співпрацю з Росією». Існують сфери спільної зацікавленості, в яких НАТО і Росія можуть працювати разом: Афганістан і боротьба проти наркотиків, протидія тероризму, боротьба з піратством, розповсюдження ЗМЗ і протиракетна оборона наших військ. Далі пан Фог Расмуссен пояснив, що він сподівається на співпрацю між НАТО і Росією з питань протиракетної оборони Європи. 17 вересня в Римі він виступив з промовою про відносини між НАТО і Росією.


Нарешті, Генеральний Секретар висловив своє задоволення тим, що Рада Європейського Союзу на своєму засіданні 16 вересня розгляне питання поліпшення відносин з НАТО, зазначивши, що для обговорення запропоновані свіжі ідеї, які дадуть змогу відносинам між НАТО і ЄС перейти на новий рівень. Є надія, що прогресу вдасться досягти до Лісабона, коли НАТО і ЄС проведуть свої саміти.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 262. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект