НОВИНИ

21.09.2010 | Ціни на газ: експерти прогнозують подальше дорожчання
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Оголошення представниками Газпрому ціни на газ для України в розмірі 250 доларів за тисячу кубометрів є лише попередньою ціною, сказав на прес-конференції директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін. Він впевнений, що протягом наступного року ця ціна може зрости на 15 відсотків.


Таким чином, як зазначив експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут, слід чекати, що середня річна ціна сягне до 270 доларів. Водночас президент російського фонду "Національна енергетична безпека" Костянтин Фімонов на телемості з українськими експертами заявив, що двом державам на можна будувати відносини "на основі дискусій навколо газових питань". Він заявив, що в разі будівництва Південного потоку Україна за сім років взагалі не матиме газу для транзиту. І єдиною вигідною для України альтернативою назвав злиття Нафтогазу України з Газпромом. Проте, як сказав Нарбут, таке спільне підприємство і подальше поглинання української газтранзитної системи призведе до значного посилення позицій Газпрому на кордоні з Європою.


Назад до СРСР?


Володимир Саприкін назвав це "поверненням до СРСР в енергетичній сфері".  Вже наприкінці цього року не виключений сценарій загострення відносин України з Росією в газовій сфері, сказав директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар. Він переконаний, що уряд Азарова не порушить проблему збільшення тарифів на транзит російського газу у сподіванні на отримання дешевого газу з Росії. Але Газпром, на думку експерта, не зможе зробити такого подарунка. Оскільки не лише втратить кошти, а й збільшить видаткову частину корпоративного бюджету.


До того ж на думку Гончара, Газпром змушений компенсувати вигоду, яку він втратив на європейському ринку внаслідок скорочення споживання російського газу європейськими країнами коштом газових ринків України та Білорусі. А запевнення в збереженні обсягів транзиту в обмін на злиття двох компаній не означають гарантій ані закупівлі європейськими споживачами цих обсягів, ані отримання Україною прибутків від транзиту.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект