Росія не піде на поступки у питанні розділення Азово-Керченської протоки. Про це повідомив високопосадовий російський парламентар, який напередодні брав участь у зустрічі глав МЗС Росії та України. «Якщо провести кордон таким чином, як наполягають українці, то він пройде біля самих берегів РФ. Їм відійде Тузла і судноплавні канали. Нам це загрожує тим, що Росія буде позбавлена власного виходу із Азова до Чорного моря», - сказав він.
«Ми навчилися жити по-господарському і не відступимо. Можна провести кордон по краю суші і залишити канали у спільному користуванні. Або ж поділити все по осі Керч-Єнікальський канал. І тоді нам відійде більше, ніж Україні», - заявив політик.
«Будуть впиратися - ми потерпимо. Ось з Китаєм 30 років переговори йшли», - зазначають російські дипломати, пише «Коммерсант-Україна».
У свою чергу співробітник МЗС України заявив: «Позиція Росії, її логіка нам незрозумілі. Правда на нашому боці. Тузла належить Україні і розташована на схід від Керч-Єнікальського каналу. Як же може у такому разі кордон проходити західніше? Тузла що, анклавом залишиться?»
Як повідомляв ForUm, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україна пропонує Росії просте рішення стосовно Керч-Єнікальського каналу, яке дозволить спільно його використовувати.
У свою чергу, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва запропонувала Києву три варіанти врегулювання цього питання, кожен із яких спирається на ті чи інші прецеденти, які існують у міжнародній практиці.
7 вересня Посол України у РФ Володимир Єльченко заявив, що позиції Москви і Києва у питанні розподілу акваторії Керченської протоки поки дуже далекі.
Нагадаємо, Україна і Росія намагаються розділити Керченську протоку з 1996 року. Конфліктність питання полягала у тому, що позиція української сторони грунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами. У цьому разі штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, по якому судна проходять до кількох українських та російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна і пропонує провести кордон посередині судноплавного фарватеру.
|